Gönderen Konu: Ubuntu Geliştiricisi Olmak İçin  (Okunma sayısı 2112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Merhabalar,

Arkadaşlar ben ubuntu da yazılım geliştiricisi seviyesine çıkmak istiyorum şu anda bir geliştirici kadar bilgili değilim fakat ben sistemimdeki kodları okumak ve gerekirse yazmak istiyorum. Bunun için sistemimdeki kodları nasıl okuyabilirim? Nereden okuyabilirim?  Ubuntu geliştiricisi olmak için neler gerekmektedir?

Eğer ayrıntılı bir şekilde anlatacak yada sistemimi geliştirici düzeyine çıkarabilecek arkadaşlar varsa ve cevap verirse şimdiden teşekkür ederim.  :)
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2015 - 01:14:21 Gönderen: alict006 »

« Yanıtla #25 : »
@alict006 Wikipedia özgür ansiklopedi'den araştırmalarına devm edebilirsin. Bilişim ile ilgili bulabileceğin en kapsamlı genel kaynak orası. Bence sıkıcı da değil. Herkes kendi bildiği konular hakkında yazmış ve de yeni gelişmeler oldukça güncelliyor. Ben bir ara önemli bulduğum kaynakları Bilgisayarıma kopyalıyordum. Halen de  ara sıra öyle yaptığım oluyor.

« Yanıtla #26 : »
@alict006, konu hakkında başka soruların varsa sorabilir, eğer senin için nihayete erdiyse mesele başlığı etiketleyebilirsin: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.