[Sorun] Ekran ayarlarını ilk haline getirmek

Başlatan bersanist, 09 Nisan 2008 - 01:09:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bersanist

merhabalar ..
efect hadisesini etkinleştirmek isterken, bilgisayarımı yeniden başlattığımda görüntü kartımın o özelliği kaldırmadığı mesajını aldım ve elle 1024x768 ayarlarak oturumu açtım.. fakat ne kadar kurcalasamda ilk başta kullandığım o net çözünürlüğü bir türlü ayarlayamadım.. simgelerin etrafı biraz daha gölgeli geliyor gözüme..

ekran görüntümü ilk haline getirmem için ne yapmam gerekli?
şimdiden teşekkür ederim..

Sypro

Çözünürlüğün dışında DPI ayarlarına da bir bakın isterseniz. Hatta eliniz değmişken tazeleme süresini de bir elden geçirin.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bersanist

screen and graphics preferences' in dışında bir yerden mi yapılıyor ?

Sypro

belirttiğiniz yerde tazeleme süresi olması gerek, ekran çözünürlüğü ve tazeleme süresi. DPI konusunda nedense emin değilim, hiç karşılaşmadım sanırım bu güne kadar.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

xorg.conf dosyasında bir değişiklik olmuş olmasın?
Eğer compiz ile uğraştıysan xorg.conf değişmeden önce bir yedek alınmış olabilir.

ls -l /etc/X11/xorg*

ne döndürüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.