[Çözüldü] Casper Nirvana N360 Grub Önyükleme Ekranı Gelmiyor,Es Geçiyor.

Başlatan zacop, 15 Eylül 2015 - 02:16:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unixmania

Oluşmaz tabi. Linux senin  ağ kartını tanımıyor.Bundan dolayı lspci  çıktısında

gözükmüyor.

zacop

Alıntı yapılan: unixmania - 14 Kasım 2015 - 21:44:31
Oluşmaz tabi. Linux senin  ağ kartını tanımıyor.Bundan dolayı lspci  çıktısında

gözükmüyor.
e nasıl tanıtacağız, varmı bir yolu?

unixmania

casperin kutusunda kabloluyla ilgili birşey diyormu? "Ethernet"  diye geçer.

Benim ultrabook'tada ethernet girişi yok. ama tuhaf bir çıkış var. Ordan dönüştürücü ile

kabloludan bağlanabiliyom.

Kablosuzun mevzuu derin. Olur mu olmaz mı araştırmam lazım

zacop

abi yok keskin yok Ethernet onunla ilgili birşeyde yazmıyor ve değişik bir çıkışıda yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2015 - 22:01:16

sen varsa onu anlatan bir link atarsan ben yapmaya çalışırım senide çok meşgul ediyorum kusura bakma

ata1

unixmania

O broadcom  bununki realtek.

@zacop  valla kardeş googla de "rtl8192c 300m linux"   diye arat.

bak, bak, bak benim de yapabileceğim aynısı.

zacop

bende driver var ama Windows için Linux a dönüştürme gibi bir şey yokmu.Ya da bu iş internet olmadan olmazmı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2015 - 22:39:08

şurada birşeyler yazıyor ama pek anlayamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2015 - 22:39:21

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=94495&f=53

zacop

Alıntı yapılan: eral - 14 Kasım 2015 - 22:41:00
http://www.realtek.com.tw/Downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=21&PFid=48&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true#2292

aynen buldum ama bu su versiyonu cu versiyonunu indirmek gerekmezmi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2015 - 22:45:31

indirdim ve driver klasörü içindeki tar.gz li dosyayı flash a attım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2015 - 22:46:38

acaba şimdi ne edecem ??? :)

ata1

zacop

Alıntı yapılan: eral - 14 Kasım 2015 - 22:48:58
https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/reserve-7#TOC-Realtek-RTL8188CUS-and-RTL8192CU-chipsets-0bda:8176-and-0bda:8178-

şunu buldum belki yardımı olur bir göz atın

ama bu masaüstünü açtıktan sonra ve Ethernet girişi varsa olacak işler değil mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Kasım 2015 - 00:45:59

biri bana usb deki tar.gz uzantılı dosyayı terminalden nasıl açıp kuracağım hakkında bilgi verebilirmi acaba mümkünse ?

(NOT=cümle atarlı gibi oldu ama değil)

heartsmagic

O sınırlı ortamda derleme yapamazsın, geliştirici üç beş araca sahip olman gerekiyor. En kolay yol bir şekilde kablo ile bağlanmak olacaktır. Nasıl olmaz bu devirde bir makinede kablolu arayüz bilemiyorum? Yok mu ağ ethernet girişi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zacop

1xac guc girisi
2xusb
1xmini hdmi
1x mikrosd kart girisi
1x kulaklik girisi

Bunlardan baska birsey yok ama bende usb ile baglanan alfa var windows varken onu bagladigimda pcnin kendi wlan kartini devre disi birakip direk alfayi kendisininmis gibi goruyordu simdi yapsam olurmu ki acaba

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Kasım 2015 - 01:47:20

Ya da lazim olan o uc bes araci da atayim flasha ve asama asama siz tarif edin ben kurayim.

heartsmagic

Şimdi, Windows veya tam kurulu bir Linux dağıtımı ile kıyaslama olayı. O durumlarda birçok şey hazır geliyor zaten. Elindeki donanıma destek doğrudan çekirdeğin kendisiyle gelmiyorsa o sınırlı ortamda bir şeyleri yapabilmen çok zor. Sürücüyü buldun diyelim ki, başlayacaksın derlemeye alacaksın bir bağımlılık hatası. Tutup onu bulup her şeye baştan başlayacaksın falan. 

zacop

o zaman ben ne yapayım bilemedim ki başka bi dağıtım mı yüklemeye çalışayım ne yapayım?kaldırıp Windows a mı devam edeyim kabulleneyim mi yani bu kadar uğraş ve emekten sonra . bende biilemiyorum bir yol gösterin bana

unixmania

Windows kur. Sana windowsu ben sildirmiştim. Hakkını helal et.

DİPNOT: Hala yol göster uğraşmak istiyorum diyorsan:

Senin "dmesg"  çıktında  "firmware registration failed"  diyordu.Onun için tam bir

dmesg  çıktısı al. Ve lspci, uname -r

dmesg > dmesg.txt
lspci > lspci.txt
uname -r > uname.txt

Bu çıktılarla şuraya hata raporu açmayı deneyebilirsin.
https://bugzilla.kernel.org/

realtek  sürücülerinin  sorumlusu şu adammış.  Larry.Finger@lwfinger.net

Şurda driverlerin geliştirilmesi için bağış kabul edildiğini söylüyor.

https://wireless.wiki.kernel.org/en/users/drivers/rtl819x

paypal'ın varsa ve 10$ senin için önemsizse "10 dolar bağış yaptım/yapacam bu modelide destekleyin"

diyerekten kafalamaya çalış.

zacop

abi vizelerim başladı . 1-2 hafta sürecek.ayrıca asıl sen hakkını helal et o kadar uğraştırdım seni.dediklerini yapacağım.adminden tek istediğim konumu silmeyin lütfen  vizelerden sonra yine ilgileneceğim.teşekkür ederim herkese diğer Linux dağıtımı forumlarında köpek muamelesi gördüm burada herkes iyi anlayışla yaklaştı teşekkürler

plazma

Kablosuzu görmüyor dahili ethernette yok ise usb-ethernet denenebilir ama onuda tanıyacağının garantisi varmıdır bilemiyorum, siz konuyu çözülde etiketi konmadan yada forum kurallarına aykırı bir durum olmadan kapanmaz.

unixmania

Helal olsun ancak bu başlığı [çözüldü]  diye etiketleyip beni onore etmelisin:)

Çünkü boot sorunun  çözüldü. İnsanlar  bilsin. Kablosuz için  müsait olduğunda

ayrı başlık açarsın.  Casper  32bitlik bütün uefi  isolarını çalıştıracaktır/ ması gerekir,

düzgün yazdırmayı becerebilirsen. "dd" komutu  windows'sada kurulur.

http://www.chrysocome.net/dd 

nuked

sevabına biri kendi sisteminde modülleri derleyip arkadaşa iletebilirse kablosuzu da çalıştırabilir.

zacop

olmadı alfada.

plazma

@unixmania başlık çözülmedi ki, @zacop az yukarıdaki iletinizde başlık açık kalsın demediniz mi ? Sorun çözüldüde bizim mi haberimiz yok, eğer çözüldü etiketi ile etiketlerseniz başlık kapatılır.

heartsmagic

Etiket eklenmiş, şimdilik kapatalım o hâlde başlığı. Tam olmasa da başlatma sorunu çözüldüğü için etiketlendi sanırım. Söylendiği üzere başka bir ISO ile denenebilir belki, gerçi Realtek konusu biraz muamma. Yeni başlık istemem denirse bu başlık yeniden açtırılabilir ancak bence de temiz bir başlıktan devam edilsin sonra.