UBUNTU AÇILMIYOR LÜTFEN YARDIM EDİN

Başlatan 888777YANG, 14 Eylül 2015 - 21:54:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

888777YANG

Merhaba arkadaşlar ubuntuyu kurarken daha kurulum başlamadan kökdizini hatası almıştım sonra yarım yamalak sildim.Tabi windows onyukleyıcıde soruyor ubuntu wındows 7 yıne sonra bugun tekrar kurmaya karar verdım bu sefer biraz daha aşama kaydettim kurdum ardından yeniden başlattıgımda ubuntunun mor ekranı gelıyor fakat icon simge *hiçbir şey olmuyordu monitör kendi kendine kapanıyordu boot-repair yazılımını bootable haline getirip flash belleğe attım biostan başlattım boot-repairdisk seçeneğine girdim önerilen onarma işlemlerini yaptım fakat yine aynısı mor ekran geliyor belli bir süre sonra mönitor kapanıyor fakat bılgısayar acık.

Biraz göz attım foruma güvenli kipte çalıştırdım.

sudo apt-get install -f
sudo dpkg-reconfigure -a yazdım fakat bi hata verdi şuan tam hatırlamıyorum lütfen yardımcı olun

bırde onyukleyıcı ekranında 2 adet ubuntu var ikiside aynı yere açılıyor mor ekran sonra kapanıyor.ilki yarım yamalak yapıp sildiğim ikincide normal bugun yukleyıp mor ekran hatası aldıgım yardımcı olun lütfen gına geldi yoksa windows devam edıcem okuyacağım bölümdden dolayı linux kullanmam gereklı.

NOT:Kullandığım sürümü burdan indirdim http://www.ubuntu.com/download/desktop unetbootin programıyla bootable hale getirdim windows üzerinden kurdum program ekle kaldırda ubuntu gözüküyor :( yanlış yaptım galıba nerden indireyim ve nasıl kurayım yardımcı olurmusunuz biostan ayarladıgımda usbyı 1. cıhaz olarak yıne w7 açılıyordu o yuzden oyle bısey yaptım.Galiba wubi sıkıntılıymış nerden neyi indiriyim nasıl kurayım yol haritası gosterırımsınız.Ayrıca ben bu onyukleme ekranı ve kalan linux atıklarını tamamen nasıl kaldırabılırım bunları kaldırıp sızın soyleyeceğınız sekılde temız olarak kurucam lütfen yardım edin.

Ayrıca boot-repair diskin ardından bana bi rapor oluşturdu ve http://paste.ubuntu.com/12409969/ linkinde bi rapor oluşturdu anlamıyorum acemıyım yardımcı olurmusunuz

heartsmagic

Mevcut bir başlığın varken lütfen ikincisini açma, farklı başlıklarda sorununu dile getirme. Bu sana yarardan çok zarar getirir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.