Error: unknow filesystem hatası alıyorum

Başlatan Zarpbey, 14 Eylül 2015 - 12:12:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zarpbey

Selamün aleyküm arkadaşlar.Bilgisayarımda linux mint cinnamon x86 yüklü idi.İşletim sistemimi Windows a geri döndürmek için usb ye xp iso sunu hazırladım.Her şey yolundaydı.Diğer forumlarda okudum ve işletim sistemimin bulunduğu sda bölümünü sildim.Türü olarak ntfs ekli bölümü olarak yaptım.Daha sonra bilgisayarımı tekrar başlattım,bios ayarlarını da yaptım fakat karşıma error : unknow filesystem hatası alıyorum.İnternette izlediğim videolar ile bölümlendirme yapmaya çalıştım fakat başarılı olamadım.Yardımcı olabilir misiniz?

Not: Buna benzer bir konu açıldığını biliyorum fakat bu hata başka

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Eylül 2015 - 12:37:54

Yardım edecek kimse yok mu?
Kimsen yoksa kendin varsın.

dj_psk

Alıntı yapılan: Zarpbey - 14 Eylül 2015 - 12:12:16
Selamün aleyküm arkadaşlar.Bilgisayarımda linux mint cinnamon x86 yüklü idi.İşletim sistemimi Windows a geri döndürmek için usb ye xp iso sunu hazırladım.Her şey yolundaydı.Diğer forumlarda okudum ve işletim sistemimin bulunduğu sda bölümünü sildim.Türü olarak ntfs ekli bölümü olarak yaptım.Daha sonra bilgisayarımı tekrar başlattım,bios ayarlarını da yaptım fakat karşıma error : unknow filesystem hatası alıyorum.İnternette izlediğim videolar ile bölümlendirme yapmaya çalıştım fakat başarılı olamadım.Yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Eylül 2015 - 12:37:54

Yardım edecek kimse yok mu?

Anlamadığım şey sistemin bulunduğu bölümü neden siliyorsun? Biosta usbyi en üstte getirmen yeterli. Format sırasında (xp için) fat32 veya ntfs olarak diski kendisi formatlayarak sistem kuruluyor. Nerede yazıyor bu sda bölümünü silin diye? link atar mısın? Çözüm için şu https://www.youtube.com/watch?v=jc_y7OYzXtQ videodakileri uygular mısın bakalım çözebilecek misin?
İnadına değil daha iyi olduğu için Linux!

Zarpbey

Şu anda hangi sayfada gördüğümü hatırlamıyorum.Usb ye iso yu hazırladıktan sonra dediğiniz gibi yaptım fakat hiçbir şey olmuyor.Sistem bekliyor şu anda

dj_psk

Alıntı yapılan: Zarpbey - 14 Eylül 2015 - 13:03:25
Şu anda hangi sayfada gördüğümü hatırlamıyorum.Usb ye iso yu hazırladıktan sonra dediğiniz gibi yaptım fakat hiçbir şey olmuyor.Sistem bekliyor şu anda

Sistem hatası için üstte bir link verdim o videodakileri uyguladın mı?

Reverser

yanlış hatırlamıyorsam Linuxten sonra XP kurmadan önce Fdisk ile diski tekrar biçimlendirmek gerekiyordu.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Zarpbey

Alıntı yapılan: dj_pskAlıntı yapılan: Zarpbey - Bugün, 12:12:16Selamün aleyküm arkadaşlar.Bilgisayarımda linux mint cinnamon x86 yüklü idi.İşletim sistemimi Windows a geri döndürmek için usb ye xp iso sunu hazırladım.Her şey yolundaydı.Diğer forumlarda okudum ve işletim sistemimin bulunduğu sda bölümünü sildim.Türü olarak ntfs ekli bölümü olarak yaptım.Daha sonra bilgisayarımı tekrar başlattım,bios ayarlarını da yaptım fakat karşıma error : unknow filesystem hatası alıyorum.İnternette izlediğim videolar ile bölümlendirme yapmaya çalıştım fakat başarılı olamadım.Yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Eylül 2015 - 12:37:54Yardım edecek kimse yok mu?
Anlamadığım şey sistemin bulunduğu bölümü neden siliyorsun? Biosta usbyi en üstte getirmen yeterli. Format sırasında (xp için) fat32 veya ntfs olarak diski kendisi formatlayarak sistem kuruluyor. Nerede yazıyor bu sda bölümünü silin diye? link atar mısın? Çözüm için şu https://www.youtube.com/watch?v=jc_y7OYzXtQ videodakileri uygular mısın bakalım çözebilecek misin?
Denemediğim komut kalmadı ilk baştaki kodlar tamam.Insmod normal dedikten  error no such partition hatası çıkıyor.O hatayı da düzeltmeye çalıştığımda error no assigment hatası çıkıyor

dj_psk

Alıntı yapılan: Reverser - 14 Eylül 2015 - 13:06:24
yanlış hatırlamıyorsam Linuxten sonra XP kurmadan önce Fdisk ile diski tekrar biçimlendirmek gerekiyordu.
Ben senelerdir hiç bu tip şeyler yapmadım, yani nedense benim kurduğum bilgisayarlarda böyle bir gereksinime gerek kalmadı. Nazar değmesin yinede büyük konuşmayayım :)

Zarpbey

Alıntı yapılan: Reverseryanlış hatırlamıyorsam Linuxten sonra XP kurmadan önce Fdisk ile diski tekrar biçimlendirmek gerekiyordu.
Fdisk komutları benim bulunduğum bölümde geçerli değik Reverser

dj_psk

Zarpbey

Şu an elimde sadece usb belleğim ve telefonum var.Usb nin içerisinde xp var.Ubuntuyu yükleyemiyorum yani.Başka bir arkadaşımdan da rica etmek istemiyorum.Error asigment bölümünde usb belleğime ihtiyaç duymadan sadece komutlarla düzeltme imkanım yok mu?

V-K

Bu gibi sorunları çok yaşadım bu nedenle size önerecegim çok basit bir işlem, herhangi bir internetcafede usbyi  istediginiz işletim sistemiyle boot edin ve orada da deneyin, boot işlemi hatasızsa sorununuz büyük oranda çözülür.
Ubuntu, sevgi ve bilginin çocugudur...

Zarpbey

Alıntı yapılan: V-KBu gibi sorunları çok yaşadım bu nedenle size önerecegim çok basit bir işlem, herhangi bir internetcafede usbyi  istediginiz işletim sistemiyle boot edin ve orada da deneyin, boot işlemi hatasızsa sorununuz büyük oranda çözülür.
Geriye tek çözüm bu kaldı zaten.Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.