HTML İÇİN UBUNTUDA ADOBE D.WEAVER TARZI PROGRAM

Başlatan frknksp, 06 Eylül 2015 - 15:20:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frknksp

Arkadaşlar merhaba öncelikle aranızda yeniyim lise öğrencisiyim ve fena meraklıyım . Windowstan ubuntuya geçtim , pythonda ufak bilgim var ama html öğrenmek istedim ilk olarak şimdi ben html öğrenirken windowsta adoboe dreamweawer vs vs vardı bol bol ama ubuntuda yok sanırım . Linux versiyonu varsa yazabilirmisiniz gelişmiş notepad felan ?

heartsmagic

Merhaba ve hoş geldin.

Forumun sağ üstündeki arama bölümünü kurcaladın mı? :) Sen bir ara, başlıklara göz gezdir. Merak ettiğin şeyler olursa yine konuşuruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

frknksp

Biraz aradım fakat adobe dreamweawerin ubuntu sürümünü bulamadım gedit felan var onlarda sıkıntı yokta ben gelişmiş istiyorum biraz.

heartsmagic

frknksp

Çok teşekkür ederim sizce iyimi yapmışım html ile başlayarak ? kolaydır diye

heartsmagic

Amacının ne olduğuna bağlı bu sorunun cevabı. Web üzerine gideceksen temel html bilginin olmasında fayda var. Söylediğin gibi çok kolaydır kendisi ancak tek başına günümüz dünyasında yeterli değildir. Eğer web tarafına yöneleceksen yanına CSS koyar, ardından da Javascript öğrenirsin. Güzel bir bilezik olur bu senin için. Daha da ilerisi diyorsan PHP veya daha modern bir web dili öğrenmeye çalışırsın. Modern derken de PHP'ci arkadaşlar kızmasınlar, PHP'den sonra çıkıp daha fazla yenilik içerdiği söylenen diller demek istiyorum :)

frknksp

Bende liseye yeni başladım ve (itü)(boğaziçi) bilgisayar mühendisliği hedefim üniversitede katkı olsun diye hepsinden biraz koymak istiyorum inşallah becerebilirim çok sağlam kaynak yok internette.Malum ingilizcemde :D  (Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için)

heartsmagic

O zaman hiç bunlarla vakit kaybetme, bol bol ders çalış :) İki büyük uğraş bir arada olmaz. Önce ilk hedefini yerine getir, saydığın o güzel üniversitelerden birine gir. Sonrasında öğrenmek için bol bol vaktin olur.

frknksp

Dershanelerde kapandı zaten zamanım boş olacak baya ders çalışırım yani 3 saat ders 1 saat pc gibi :D

heartsmagic

Hiç gerek yok emin ol, her şey zamanında güzel :) 1/4 büyük bir oran, o büyük oran seni hedefinden şaşırtabilir. Gerçi bunları söyleyerek erken yaşta insanların bu konulara başlamasını engelliyor gibi görünebilirim. Fakat ne yazık ki ülkemizde o saydığın güzel üniversitelerin o güzel bölümüne girmek için amansızca bir yarış sürüyor. O yarışı da zamanından daha fazla ayıranlar kazanıyor genellikle. Keşke her şey yolunda olsa, hemen herkes güzel üniversitelere girse, ileride yapacağı ya da yapmayı düşündüğü işler için senin yaşlarında bu konulara bakmaya çalışsa. Fakat ne yazık ki şu an bu pek mümkün gibi görünmüyor.

frknksp

Çok teşekkürler bende sadece tatillerde çalışmaya karar verdim . Konu çözüldü yada konuyu nasıl sileyim yada gerek varmı ?

heartsmagic

Silinmesine gerek yok, eğer konuyu kapatalım diyorsan kapatırız elbette :)
Belki sana yönelik tavsiyeler gelir, biraz açık kalsın bence.

frknksp