Kubuntu 15.04 Tam Türkçeleşmedi!

Başlatan ankyra, 05 Eylül 2015 - 16:45:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ankyra

Arkadaşlar laptobuma Kubuntu 15.04 Türkçe kurdum. Güncelleştirmeler de tamam şuanda. Fakat sistemin bazı yerleri İngilizce. Bu da hiç hoşuma gitmedi. Acaba sorun benim sistemimde mi, yoksa normalde de böyle mi?

Sistemimden örnek resim:

Reverser

kurulum ve güncellemelerden sonra yeniden başlatıp denedin mi ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

ankyra

Evet denedim. Olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Eylül 2015 - 17:09:58

Masaüstüne kısayol da koyamadım. Pek sevemedim. Ubuntu Mate yükleyeceğim sanırım.

Floki

Normalde öyle arkadaşım. %100 Türkçe değil.

ankyra

Alıntı yapılan: Floki - 05 Eylül 2015 - 18:16:33
Normalde öyle arkadaşım. %100 Türkçe değil.

Peki sağolun. Mate kurdum. Açıkcası Mate'den çok memnun kaldım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: FlokiNormalde öyle arkadaşım. %100 Türkçe değil.
Bu kesinlikle böyle midir? KDE oldukça Türkçeleşti diye biliyorum. Yani %100 değildir bunu sormuyorum, ilgili bölüm cidden İngilizce mi herkeste?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FireSwords

Arch Linux üzerinde KDE 5.4 kullandım sık kullanılan KDE uygulamaları tamamen türkçe diye hatırlıyorum.

Minty

Alıntı Yap
Bu kesinlikle böyle midir? KDE oldukça Türkçeleşti diye biliyorum. Yani %100 değildir bunu sormuyorum, ilgili bölüm cidden İngilizce mi herkeste?
Bu biraz abartılı olmuş bence. KDE 5 çıktı ve bi zahmet yani artık en azından yarısından fazlasının Türkçe olması lazım. Bir gariplik var gibi geldi bana.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

Floki

Valla ben KDE 5 i kullandım. Bir değişiklik görmedim. Dil paketlerini de yükledim. Bazı uygulamalar yarım yamalak türkçe.

heartsmagic

@Floki, hangi uygulamalar hangi bölümler örneğin? KDE5 Türkçe çeviri oranını %99 diye açıklamıştı geçen günlerde Necdet hoca. Bizim depolara yansımamış olabilir, dil depoların ekli mi?

Floki

Kubuntu 15.04'ü indirip kurmuştum. Daha önce de Ubuntu 15.04 üzerine kurmuştum. Ekstra depo eklemedim. Yani ekstra dil için depo eklemem gerektiğini bilmiyordum. Programları hatırlamıyorum , Unity'e döndüm.

amon-ra

Çevirilerin böyle yarım olarak geldiği durumlarda, Regional Settingse tıklayıp Türkçe'yi sağ tarafa atmak ve oturumu yeniden başlatmak gerekiyor çevirinin tam olarak uygulanabilmesi için.

heartsmagic

@amon-ra'nın önerisi denenebilir, KDE'ye tam hakim olmadığım için yorum yapamıyorum. KDE tamamen Türkçeleşse de eğer bizim depolara yansımadıysa hemen almamız mümkün değil. Depolara yansımasını beklemeden dil depoları dediğimiz bazı depoları ekleyerek aşıyoruz bu sorunu biraz biraz.