Pc almayı düşünüyorum

Başlatan memberstr, 03 Eylül 2015 - 19:09:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memberstr

Alıntı yapılan: ShaoTT - 05 Eylül 2015 - 06:03:32
Haklısınız hocam bende kı mantık su 1-2 beden buyugunu alayım seneyede gıyerım hesabı almısken ıyısını alayım bı 5-10 sene gotursun benı bıdaha alamam cunku :) :)

2000 tl bütçem var.Siz markalı masa üstü almak isterseniz hangi masa üstünü tercih ederdiniz

FireSwords

Alıntı yapılan: memberstr - 06 Eylül 2015 - 11:56:11
Haklısınız hocam bende kı mantık su 1-2 beden buyugunu alayım seneyede gıyerım hesabı almısken ıyısını alayım bı 5-10 sene gotursun benı bıdaha alamam cunku :) :)

2000 tl bütçem var.Siz markalı masa üstü almak isterseniz hangi masa üstünü tercih ederdiniz
Şunu açıkça söyleyeyim.

Eğer masaüstü düşünüyorsan kesinlikle kendin topla.

Yanıltıcı donanım özellikleri ile cazip görünüyorlar.

Ancak genelde kullanılan donanım orantısız.

Bu anlatacağım şeyi en çok yapan firma Casper.

En üst düzey işlemciyi koy
En kötü VRAM miktarı yüksek ekran kartını da koy(Genelde GT 730'un 4 GB versiyonu olut bu=

Sonra bunu sat.

Bu işlemci kesinlikle normal kullanım için abartı. Ve bu ekran kartı da zayıf. Halbuki aynı paraya çok daha dengeli bir sistem toplanabilir.

Bir diğer detaysa anakart gibi bileşenlerin kalitesi. Genelde ne de olsa kimse bakmaz diyerek olabilecek en ucuz Çin malı anakartları kullanıyorlar.

Sh4oTT

Alıntı yapılan: memberstr - 06 Eylül 2015 - 11:56:11

Bende toplama kasa taraftariyim hocam ama donanim hakkinda tecruben nedir diye sorarsan internetten okuduklarim kadardir :)

Suraka

Toplama bilgisayar gerçekten çok iyi olur ilk aldığım masaüstü bilgisayar satıcının tavsiyesi üzerine toplama olmuştu 10 sene onu kullandım sonra bidaha açılmadı bilgisayar :D

memberstr

Alıntı yapılan: Suraka - 06 Eylül 2015 - 20:25:08
Toplama bilgisayar gerçekten çok iyi olur ilk aldığım masaüstü bilgisayar satıcının tavsiyesi üzerine toplama olmuştu 10 sene onu kullandım sonra bidaha açılmadı bilgisayar :D

Bende de aynı problem var.Hdd ışığı yanıyor ama makine açılmıyor.Monitörün ışığı yanıp sönüyorum.Bir iki kez darbeyle açılıyor.Neden olabilir.Şu anda kullandığım pc ye Xubuntu kurmayı düşünüyorum.

Suraka

Alıntı yapılan: memberstr - 07 Eylül 2015 - 18:11:03
Alıntı yapılan: Suraka - 06 Eylül 2015 - 20:25:08

Bende de aynı problem var.Hdd ışığı yanıyor ama makine açılmıyor.Monitörün ışığı yanıp sönüyorum.Bir iki kez darbeyle açılıyor.Neden olabilir.Şu anda kullandığım pc ye Xubuntu kurmayı düşünüyorum.

belki tozdan kaynaklanıyor yada temazssızlık olabilir