En hafif masaüstü?

Başlatan turuncu, 03 Eylül 2015 - 16:00:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

Meraba arkadaşlar

En hafif masaüstü hangisi? MDM kullanıyordum, LXDE'ye geçince bilgisayar inanılmaz hızlandı. Ama bana daha hafif ve fazla görsel olmayan lazım (tek renk olsa bile olur). Aynı anda birden çok Android Studio projesi kullanmak zorunda olduğum için bilgisayar hemen yoruluyor.

Kağıt Uçak Tamircisi

LXDE Linux ortamında bulunabilinecek en hafif masaüstü ortamıdır. internette biraz araştırınca IceWM diye bir şey gördüm inceliyebilirsin.

natgho

bunun yanında i3 ve openbox diye 2 muhteşem hafif ama eğlenceli arayüzde mevcut, 200'er MB ramle çalışıyorlar ve performansları takdire şayan :)
Tavsiye ederim.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

Reverser

DWM ve İ3 kullanabilirsin.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

turuncu

Teşekkürler arkadaşlar. i3'ü önceden test etmiştim ama beğenmedim, o yüzden openbox'a göz atayım.

natgho

Alıntı yapılan: turuncuTeşekkürler arkadaşlar. i3'ü önceden test etmiştim ama beğenmedim, o yüzden openbox'a göz atayım.
Arch tabanlı ve biraz da deneyimli kullanıcılara yönelikte olsa, arayüze önem veriyorsanız Manjaro'yu denemenizi tavsiye ederim.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

parduscix

Lightdm ile xfce kullan en hızlı arayüz o ama istersen xfce panellerini kaldırıp plasma desktop çalıştırarak KDE havasında xfce kullanabilirsin (Tabi RAM kullanımı artabilir)

betseg

DE (masaüstü ortamı) olarak en hafif Xfce ve LXDE. Ama tam anlamıyla en hafif olanlar WM (pencere yöneticisi)'ler. Bunlara oldukça fazla örnek var.

ulupınar

Alıntı yapılan: turuncu - 03 Eylül 2015 - 16:00:34
Meraba arkadaşlar

En hafif masaüstü hangisi? MDM kullanıyordum, LXDE'ye geçince bilgisayar inanılmaz hızlandı. Ama bana daha hafif ve fazla görsel olmayan lazım (tek renk olsa bile olur). Aynı anda birden çok Android Studio projesi kullanmak zorunda olduğum için bilgisayar hemen yoruluyor.

Openbox tavsiye ederim. RAM kullanımı düşük ve çok hızlıdır.

Oburix

kullanılabilirlik ve görsellik açısından openbox derim