CS Go Fps Sorunu

Başlatan Source, 03 Eylül 2015 - 03:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Arkadaşlar ubuntuda steam üzerinden cs go oynuyorum fakat fps problemini bir türlü çözemedim bir ara 60 fpsde oynuyordum ayarlamaya çalışırken iyice beter ettim.Yardımcı olabilirmisiniz.

Bu oyun için ayarlarım

Lspci Çıktısı

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 4th Gen Core Processor DRAM Controller (rev 06)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor PCI Express x16 Controller (rev 06)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB xHCI (rev 05)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #1 (rev d5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #5 (rev d5)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #6 (rev d5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation C220 Series Chipset Family H81 Express LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family 6-port SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation Device 0f02 (rev a1)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF108 High Definition Audio Controller (rev a1)
03:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
04:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 0c)

glxinfo | grep OpenGL Çıktısı

OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce GT 730/PCIe/SSE2
OpenGL core profile version string: 4.4.0 NVIDIA 346.87
OpenGL core profile shading language version string: 4.40 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL core profile context flags: (none)
OpenGL core profile profile mask: core profile
OpenGL core profile extensions:
OpenGL version string: 4.5.0 NVIDIA 346.87
OpenGL shading language version string: 4.50 NVIDIA
OpenGL context flags: (none)
OpenGL profile mask: (none)
OpenGL extensions:
OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 3.1 NVIDIA 346.87
OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 3.10
OpenGL ES profile extensions:

Şimdiden teşekkürler.

YöneticiBey

Masaüstü olarak Xfce kullanırsan çok daha iyi verim alırsın.

Source

Kullandığım Masaüstü Gnome Comfiz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2015 - 23:36:22

xfce yükledim herhangi birşey değişmedi malesef :(

YöneticiBey

Son 4 ayarın ilk üçünü kapatarak dener misin? Ayarlamak için neler yaptın?

plazma

kesmeyi 4x, 3lü arabellek ayarınıda kapatın.

Source

Yok malesef herhangi bir fps değişikliği olmuyor çok saçma bilgisayarımın donanımı bu kadar düşük fps sağlayacağını düşünmüyorum windows da en aşşağı 250 fps alırım.Linux mint xfce kurdum gene aynı hiçbir yükleme yapmadım yardımcı olursanız sevinirim.

YöneticiBey

Windows en düşük ayarlarda aldığım fpsnin yaklaşık 2 katını linux mint xfce'de en yüksek ayarlarda alıyorum.

Source

neler yüklemem gerektiği konusunda yardımcı olabilirmisiniz ben size sistemdeki bilgileri göndersem.Tahminimce eksik driverlar var yoksa bu kadar düşük fps almamın ihtimali yok linuxu çok uzun süredir kullanmadığımdan dolayı fazlada bir bilgim yok bu tip sorunlarda.

Linux Mİnt deki bilgileride tekrar yazayım güncellemiş olayım.

glxinfo | grep OpenGL

OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce GT 730/PCIe/SSE2
OpenGL core profile version string: 4.3.0 NVIDIA 346.82
OpenGL core profile shading language version string: 4.30 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL core profile context flags: (none)
OpenGL core profile profile mask: core profile
OpenGL core profile extensions:
OpenGL version string: 4.5.0 NVIDIA 346.82
OpenGL shading language version string: 4.50 NVIDIA
OpenGL context flags: (none)
OpenGL profile mask: (none)
OpenGL extensions:

Lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 4th Gen Core Processor DRAM Controller (rev 06)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor PCI Express x16 Controller (rev 06)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB xHCI (rev 05)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #1 (rev d5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #5 (rev d5)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #6 (rev d5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation C220 Series Chipset Family H81 Express LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family 6-port SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation Device 0f02 (rev a1)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF108 High Definition Audio Controller (rev a1)
03:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
04:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 0c)

şu sorun için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar başka bilgiler istiyorsanız yazın takipteyim.

Not : bu arada not olarak ekliyim 2. format attım sırf şu için o kadar çok araştırıp denedim ki sistem bozuldu o derece uğraştım.Şuan temiz bir sistem hiç * bir şey kurulmamış.

Bu resimleride eklemek istedim.

Bu resimler en yüksek kalite ve en düşük kalite arasındaki fps farkını gösteriyor bu sahnede biraz daha düşük normalde en yüksek kalitede 35 fps en düşük fps de 42 fps alıyorum bu garip değil mi sizce?

heartsmagic

Nvidia'nın aracı üzerinden vsync'i kapatmayı bir dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Source

vsync yi göremedim fakat dediğiniz şey şu ise onu kapattım. Nvidia x server settings > OpenGl Settings Sync to Vblank ayarını kapattım tekrar denedim herhangi birşey değişmedi. Bİrde bu arada cs go nun ayarlar sayfasında en yüksek fps de ve en düşük fpsde standart 118 fps alıyorum hiç birşey değişmiyor.

heartsmagic

Odur muhtemelen ilgili ayar. Compiz tarafında da kapatalım diyeceğim ama sen masaüstü de değiştirmiştin değil mi? Haliyle o öneri de boşa çıkıyor.

Source

evet şuanda mint xfce kullanıyorum sorunu bir türlü saptayamadım.

ShangriLa

Benim makinede herhangi bir composite manager (compiz vs) olmamasına rağmen, CSGO windowsdaki haline göre gözle görülür daha düşük FPS ile çalışıyor (Win: 220fps, Lin: 80). Fakat senin sorununun oyun ayarlarında yer alan anti analyzing olduğunu düşünüyorum. Doku filtreleme modu ve FXAA'yı düşürmeyi hatta kapatmayı dene.
Ubuntu Mate Trusty

parduscix

Daha iyi perfırmas için xfce lxde kullan

Şu ana kadar en iyi performansı GUİ kapatıp konsolda aldım fakat bazı uygulamalar açılmıyor yada sorun çıkarıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Eylül 2015 - 01:50:28

Swap bölümü ne kadar ve işlemci ekran oluşturmaya yardım ediyor mu
Sistem özelliklerin neler.(ram vram cpu )

heartsmagic

Dün bu konuya biraz bakındığımda ortada sabit bir sorunun olmadığını gördüm. Sabitten kastım bir NVidia kullanıcısı senin gibi FPS sorunundan bahsediyor, diğer gelip ben 250FPS ile oynayabiliyorum diyor. Öteki Windows tarafındaki FPS değeri aldatıcı diyor. Araya bir ATI kullanıcısı girip aynı sıkıntıdan bahsediyor. Bir başkası şu Vsync olayı ile biraz iyileştirme yakalıyor vs. Kısacası ortada net bir durum yok.

Bilmiyorum hangi sürüm sürücü kurulu, kartına destek veren en güncel olanı elle kurmayı deneyebilirsin belki.

deniz0715

ben kendi konumu fps sorunu çözmeden çözüldü demiştim çünkü çok farklı konulara sapmıştı 

her neyse benim fikrim Linux ta OPEN GL modunda Çalıştığı için aşırı fps düşüşü oluyor windowsta 300 fps de oynarken linuxta 5vs5 rekabetçide 150 fps +20 kişide 50 fps alıyorum windowsta tam tersiydi rekabetçide 300 fps toplulukta felan 150 fps idi

Open Gl Modundan Nası Çıkartabiliriz Büyük İhtimal Fps Düşüşünün Kaynağı Open Gl
Bozkurtlar Ulusun Tanrı 'TÜRK'ü Korusun