Pisi Linux Kurarken TauchPad sorunu

Başlatan Kağıt Uçak Tamircisi, 02 Eylül 2015 - 08:39:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kağıt Uçak Tamircisi

Merhabalar Arkadaşlar, Pisi Linux kurulumunda tauchpad çalışmıyor F5 e basıp çekirdek kısmında ahcı kapalı yapınca veya güvenli ayarlar seçeneğini seçince tauchpad çalışıyor hangi seçenek ile kurulum yapmalıyım birde bir sıkıntı yaratır mı bu sorun şimdiden Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Eylül 2015 - 14:29:04

Alıntı yapılan: Kağıt Uçak Tamircisi - 02 Eylül 2015 - 08:39:54
Merhabalar Arkadaşlar, Pisi Linux kurulumunda tauchpad çalışmıyor F5 e basıp çekirdek kısmında ahcı kapalı yapınca veya güvenli çekirdek seçeneğini seçince tauchpad çalışıyor hangi seçenek ile kurulum yapmalıyım birde bir sıkıntı yaratır mı bu sorun şimdiden Teşekkürler.
Yardımcı olabilecek biri var mı ?  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Eylül 2015 - 21:36:54

Arkadaşlar kuruluma başlayacağım sizden yanıt bekliyorum yok mu yardımcı olacak biri.

heartsmagic

Önce bir kur sistemi sonra bakılır duruma. Sorun yaşarsan ilgili çekirdek parametresini anlamaya çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kağıt Uçak Tamircisi

Merhabalar sistemi kurdum ve olan bu  :) https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48683.new#new
Dosyalarımı Kurtarır kurtarmaz aynı adımları tekrar uygulayacağım ubuntu'yu baştan kuracağım ve yanına pisi Linux kuracağım artık mause takıp kurulumu gerçekleştiririm pisi Linux için ubuntu'da hiç bir problem olmuyor kurulum aşamasında  :) Teşekkürler.

D@bbe

bende sadece kaydırmada ısrarla 2 parmak aktif oluyor en çok bu gıcık ediyor...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

unixmania

kardeş benim touchpad 'elantech'  marka. "psmouse"  adlı driveri kullanıyor.muhtemelen seninkide.bak bakalım.

driveri elle yükle/kaldır.olmuyorsa "/etc/modprobe.d/mod.conf"  içine:options psmouse proto=bare yapıştır.

Kağıt Uçak Tamircisi

Merhabalar, Ubuntu'nun yanına pisi linux'u başarılı bir şekilde kurdum ama bildiğiniz üzere taucpad çalışmıyor :).
@unixmania driverları elle yükleyemiyorum paket deposunda yok sistemde kendisi bulamuyor .
Alıntı Yapoptions psmouse proto=bare
ekledim ve yeniden başlattım değişen bir şey yok.

unixmania

Sen acemi olduğun için becerememişsin. psmouse  sisteme haricen yüklenmez, kernelle birlikte gelir yani sisteminde zaten mevcuttur.

lsmod | grep psmouse  çıktında 'psmouse'  varsa driver  kullanımda demektir.Eğer yoksa modprobe psmouse

diyerek elle yükleyecen(kullanıma  alacan).

toucpad'inin markası için dmesg -k | grep input çıktısını incele.

parduscix

Alıntı yapılan: D@bbe - 04 Eylül 2015 - 01:38:51
bende sadece kaydırmada ısrarla 2 parmak aktif oluyor en çok bu gıcık ediyor...
Bence iki parmak kaydırma daha iyi keşke android için aynı şey ayarlanabilse