[Çözüldü] Sistemi her yeniden başlattığımda bir sorun çıkıyor

Başlatan Nirvana4, 31 Ağustos 2015 - 20:16:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nirvana4

Arkadaşlar bundan önce Ubuntu 14.04 LTS kurmuştum. Programlarımı indirdim. Sistemi yeniden başlattıktan sonra giriş yapamadım. Şifremi girip oturum açmaya çalıştığımda geri attı hep şifre ekranına. tty ekranına girdiğimde tamamen siyah bir ekranla karşılaştım. Hiçbir şey yapamadım. Winwdos'a geri dönüp USB'ye elementary OS kurdum. Tekrar elementary'e döndüm.
Programlarımı indirdim, bir süre sonra bilgisayarı kapattım. Tekrar açtığımda logoda takılıyordu. İnternette biraz araştırdım, ekran kartı sürücülerini kaldırıp kurmak çözebilir diyordu. tty1 den sürücüyü kaldırdım ve yeniden başlattım. Bu sefer siyah ekranın üzerinde fare ile kaldı. Fare oynuyor ama ekran yok. Her seferinde böyle sorun çıkıyor ve hep hayal kırıklığına uğruyorum Linux'ta. Ben bir yerde hata yapmışımdır diyorum hep. Sadece şu programları kurmuştum:

Ekran kartı sürücüsü (kapalı kaynak)
Opera
Pepperflash
Oracle Java 8
MonoDevelop
Steam

Ne yapmamı önerirsiniz?  :-\

Trpser

Ekran kartı sürücüsünü İnternetten mi indirip kurdunuz?

Nirvana4

Evet AMD nin sağladığı sürücüler.  Kartım HD7870

Trpser

Sürücüyü yüklemeden yeniden başlatmayı deneyin.Ekran kartının sürücüsünün yüklü gelme ihtimali çok yüksek.Eğer ekran kartı ile ilgili sorun çıkarsa yani sürücü yüklü gelmediyse (Ubuntu için) yazılım ve güncelleştirmeler-ek sürücülerden ekran kartı için olan farklı seçenekleri deneyin.

Nirvana4

Peki şuanda sistemi açmamın bir yolu var mı? Baştan mı kurmam gerekiyor yine

Trpser

Alıntı yapılan: ByDreaM - 31 Ağustos 2015 - 21:36:36
Peki şuanda sistemi açmamın bir yolu var mı? Baştan mı kurmam gerekiyor yine
Ekran kartı sürücüsünü tty1 ekranında silip,yine tty1 ekranında aşağıdaki komutları uygulamayı deneyebilirsiniz.
sudo apt-get install fglrx-updates fglrx-amdcccle-updates
sudo aticonfig --initial -f --adapter=all
sudo aticonfig --sync-video=on
sudo aticonfig --px-igpu
Daha önce yanlış AMD grafik sürücüsünü yüklediğim için sistem(Linux Mint-Ubuntu tabanlı) açılmamıştı.Linux Mint forumda gördüğüm bu komutlar ile sorun çözülmüştü.

Nirvana4