Alt Yazı Eklemek

Başlatan CaNCeyLaN, 18 Kasım 2008 - 22:29:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CaNCeyLaN

İzlediğimiz herhangi bi filmin alt yazısını import etmemiz için hangi prgramı kllanmalıyız ne yapmalıyız?

ozan

hangi programı kullanıyorsunuz.kubuntudaysanız kaffein tavsiye ederim altyazıyı sürükleyip filmin üstüne atarsanız * ya da iki dosya aynı addaysa otomatik tanır.yok ubuntu kullanıyosanız da SMPlayer tavsiye ederim o da aynı şekilde altyazıları tanır ve daha birçok güzel özelliiği daha vardır ki benim altyazı konusunda gördüğüm en başarılı oynatıcıdır. mesela G ve Y harfleriyle satırları ileri ve geri alabilirsiniz senkronsuz altyazıları filme uydurmanın en kolay yoludur.neyse yani kısaca ben SMPlayer tavsiye ederim.

aenesias

Vlc player veya Mplayer kullanirsan sag tik menusuyle ulasabilirsin hatta video dosyasiyla altyazinin adini birebir ayni hale getirip ikisini de ayni klasorde bulundurdugunda otamatik olarak acabilir ...

Bedreddin

import etmek derken arkadaşların söylediği şekilde mi? Yoksa bir video dosyasına işlemek mi (hardcode şeklinde) demek istiyorsunuz?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

ebubekirs

Filmin içine altyazıyı kalıcı olarak yerleştirmek için mencoder programını kullanabilirsiniz.

http://wiki.showmedo.com/index.php/Video_editing_Ubuntu
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

lseker

Bildiğim kadarı ile Avidemux ile de bu yapılabiliyor.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.