Ekran Kartı Güncelleme

Başlatan GERGEUZ, 25 Ağustos 2015 - 23:20:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GERGEUZ

Merhabalar, sorunum şu ben bir tane oyunda oyunun çökme sorunu vardı.Oyunun destek ekibine sorunumu anlattım bana ekran kartını güncelle dediler ve link felan verdiler.Buraya girdim ve catalyst control centerin en güncel sürümünü indirdim ve aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarından aygıtı güncelLEDim.Bilgisayarımı yeniden başlattım.Yeniden başlattığım zaman catalyts control center güncel sürümü duruyor fakat açılmıyor aynen şu hatayı veriyordu.Lütfen yardım ben bunu nasıl en üst sürüme güncelleyebilirim ?
Ekran Kartı : ATI READON 2400 HD

neynefes

Hocam tam bilgiye sahip değilim ati kartlar için ama linux tarafında sizin kartın desteği yok sanırım. Elden ne gelir bilmiyorum.

cihad861

AMD'nin sitesinden indireceğin son sürüm (15.7) sürücüde HD2400 desteği bulunmuyor. Ek sürücüler kısmından yapacağın yüklemede de sanırım son sürüm geliyor. Bu karta destek kesileli uzun zaman oldu gibi hatırlıyorum.
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDCatalyst15-7LINReleaseNotes.aspx sayfadan desteklenen kartlara bakabilirsin.
if it ain't broke tweak it

-DıLgEş-

Sanırım tek çare ekran kartını yenilemek olacak. fglrx kur derim ama sorun çözülebilir mi bilmiyorum?

sudo apt-get install fglrx
sudo apt-get install fglrx-amdcccle

Bu komutları terminale yaz ve yüklenmezse çıktıları gönder.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

heartsmagic

@GERGEUZ, kullandığın işletim sistemi Windows mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

GERGEUZ

@heartsmagic işletim sistemim windows vista

bytan

@GERGEUZ,

Ubuntu forumunun amacı, ubuntu ve linux dağıtımlarında yaşanan sorunları çözmeye çalışmak olduğu için, yaşadığın sorunu windows forumlarında sorarak çözmeye çalışabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

GERGEUZ

Peki dostum kbakmayın ubuntu felan nedir bilmiyordum buraya baktığımdada ekran kartı ile ilgili şeyleri felan görünce heralde çözülür dedim. Yardımlar İçin Teşekkürler.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST