Usb belleğin boot mönüsünde görünmeme sorunu

Başlatan Khan75, 29 Ağustos 2015 - 16:08:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Khan75

Merhaba arkadaşlar usb belleğe iso dosyasını yazım ve bios dan boot menüsüne gittim ve usb bellek gözükmedi lütfen yardımcı olurmusunuz.

ekremsenturk

Usb belleğini Gparted ile seçip, Flags kısmını "boot" olarak işaretlemelisin. Farklı bir işaret kullanılmışsa, onu önce kaldırmalısın.

natgho

Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

Dogusadguzel

selam kardeş lunix ıso indirdin peki usb dönüştürdün mü ?? eğer onu yapmazsan gözükmez yaptınsada usb sıfırla bir daha aynı işlemleri yap
yapacağın işlemler
ıso dosyasını indir lunix sitesiden sonra
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/ bu programı indir sonra
o ıso dosyasını usb göre yapıcak sonrada
bilgisayarın bıos ekranına gel ordan boot kısmında usb adı çıkar ya da hdd yazar onu en başa getircen sonra save yap exit tuşu olucak
sonrada yazılımlar gelicek orda siyah pencere açılcak orda ınstall unix yapıcaksın
sonrada sana diyor wındows silinip mi linux olsun mu yoksa wındows'un yanına gelsin diye sorcak istediğini seçersin
sonrası çok basit o kadar
:) :) :) :))