Aircrack ile aldığım hata

Başlatan mertasa, 25 Ağustos 2015 - 22:56:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertasa

Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda kali linux toolları ile ilgili meraklandım ve bu sebeple de toollar ile ilgili çalışmalar yapıyorum.Ubuntu gnome 15.04 kullanıyorum ve aircrack'i yükleyip gerekli aşamaları yaptıktan sonra "SIOCSIFFLAGS: Name not unique on network" şu şekilde bir hata alıyorum sizce sebebi ne olabilir ? İnternet de bir çözüm var fakat bana uymuyor o çözüm yabancı sitelerde olanından bahsediyorum.

airmong-ng start wlan0 yazdığım zaman terminal'e böyle bir çıktı alıyorum aynı zamanda

wlan0      Atheros AR9485    ath9k - [phy0]SIOCSIFFLAGS: Name not unique on network

(monitor mode enabled on mon0)

neynefes

Ben cevap yazmaktan yoruldum. Hocam kali linux üzerinde sorduğunuz sorulara bu forumdan cevap gelmez. Bir de açık açık sormuşsunuz aircrack kullanacağım diye. Size neden yardım edelim?

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Floki

Şaka gibiler ya , hala aynı muhabbetler... Yaş 15.

parduscix

Ben yine de cevap yazıyorum.İsteyen kızsın isteyen kızmasın.Wifi şifresi kırmak iyi birşey değil ama bilmek gerekiyor. >:(

Wifi adaptörün monitor moda geçemiyor.Wifi alıcısında Hotspot özelliği yoksa monitor moda geçemez (ör:benim bilgisayarım o şekilde) haricen wifi alıcısı ile deneyim.(piyasada backtrack3 destekli diye satıyan alıcılarla)

Ayrıca kali linuxu dışlamayalım. O da bir dağıtım sonuç olarak. :)

betseg

@Floki plz. Ben de 15 yaşındayım.

parduscix

Alıntı yapılan: Floki - 25 Ağustos 2015 - 23:47:32
Şaka gibiler ya , hala aynı muhabbetler... Yaş 15.
Yalnız kali linux 15 yaş civarı ergenlerin kullandığı bi dağıtım değildir.
Penetraslon testi için ideal bi dağıtım.
Yinede 15 yaş civarı ergenlerin kullanmasından memmun değilim

Floki

Yaş 15 muhabbetinin bir videosu vardı ondan öyle dedim de zaten kali 15 yaşındakiler için yapılmadı tabiki ama bir grup insanın  linux dağıtımlarına ilgi duyma sebebi bu kali linux ve öncesindeki dağıtımlardaki şifre kırma heyecanı. Bu olay bir bitmedi demek istedim. 10 yıldır (başkalarının daha uzun olabilir) bu şifre kırma olayını görmekten gına geldi. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ağustos 2015 - 00:04:08

Betseg bu arada mecazen öyle dedim. Sözüm meclisten dışarı yani.

neynefes

Kimse kali'yi öğrenme demiyor. Daha ağ kartı konusundaki sıkıntıları gidermeyi bilmeden öğrenilecek birşey değil. Ne o wifi şifresi kırarak mı öğreniliyor bu sistem. Siz diyorsunuz penetrasyon testi için kullanılıyor diye. Basit öğrenmesi kolay bir sistem değil. Bilgi birikimi ve tecrübe istiyor öncesinde. Ayrıca göz göre göre de ben şifre kıracağım diyen birine yardım etmem. Başlangıç yanlış. Sorun yaş meselesi de değil. Kimsenin içindeki hevesi de kırmak değil amacım. Yanlış yerden başlanıyor öğrenmeye. Ciddi manada öğrenilmek isteniyorsa gidilen yol yanlış. Defalarca mesajlarımda bunu söylüyorum. Burası hack forumu değil ve böyle başlıkları görmek istemiyorum. Daha farklı konularda, linux'un işleyişine yönelik sorularda bilgim dahilinde sonuna kadar yardımcı olurum.

Lütfen başlık yeterince dağıldı. Kapatalım konuyu bu başlıkta. Eğer konuşulsun istiyorsanız yeni bir başlık açın eğrisini doğrusunu uzun uzun konuşalım orada.

parduscix

Alıntı yapılan: neynefes - 26 Ağustos 2015 - 00:08:55
Kimse kali'yi öğrenme demiyor. Daha ağ kartı konusundaki sıkıntıları gidermeyi bilmeden öğrenilecek * bir şey değil. Ne o wifi şifresi kırarak mı öğreniliyor bu sistem. Siz diyorsunuz penetrasyon testi için kullanılıyor diye. Basit öğrenmesi kolay bir sistem değil. Bilgi birikimi ve tecrübe istiyor öncesinde. Ayrıca göz göre göre de ben şifre kıracağım diyen birine yardım etmem. Başlangıç yanlış. Sorun yaş meselesi de değil. Kimsenin içindeki hevesi de kırmak değil amacım. Yanlış yerden başlanıyor öğrenmeye. Ciddi manada öğrenilmek isteniyorsa gidilen yol yanlış. Defalarca mesajlarımda bunu söylüyorum. Burası hack forumu değil ve böyle başlıkları görmek istemiyorum. Daha farklı konularda, linux'un işleyişine yönelik sorularda bilgim dahilinde sonuna kadar yardımcı olurum.

Lütfen başlık yeterince dağıldı. Kapatalım konuyu bu başlıkta. Eğer konuşulsun istiyorsanız yeni bir başlık açın eğrisini doğrusunu uzun uzun konuşalım orada.
Aynen katılıyorum.Fakat şu yardım etmeme konusuna katılmıyorum. Ne olursa olsun yardımcı olmamız gerekiyor ama yapılmaması gerektiğini belirmek şartıyla.
İnsanlara bunu yapmasınlar diye yardım etmemek hoş bir davranış değil bence. Tabikide kali linux başlancıç için kötü seçim. Linuxu yeni öğreniyor olsaydım ubuntu ile başlamayı seçerdim. Ayrıca kali araçlarını kullanmayı bilerek hacker olunmaz...

FORUMUN YÖNETİCİSİ LÜTFEN KONUYU KİLİTLESİN...

Reverser

@parduscix, yapılmamasını belirtmek yeterli olmayacaktır. Elbet biri iyi niyetimizi suistimal edecektir.  Bu nedenle, ben de bu şekilde açılan başlıklara sıcak bakmıyorum.

XFCE ROCKS !