Ekran kartı tavsiyesi

Başlatan conanait, 24 Ağustos 2015 - 18:24:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

conanait

Şu ekran kartı için düşünceniz nedir, tavsiye eder misiniz? Daha önce hep nvidia kartlar kullandım. Bu ilk AMD olacak benim için,
Amd Radeon R7 265 ( Sanırım şu şekilde de adlandırılıyormuş; Pitcairn PRO [Radeon HD 7850] ).

Reverser

Şu anda bahsi geçen kartı kullanıyorum. Windows üzerinde performansı gayet tatmin edici BF4 Ultra ayarlarda ve CoD MW 2015'i gayet iyi şekilde oynadım.
Linux performansı ise günlük kullanımda tatmin edici fakat oyun oynamak istersen linux üzerinde tatmin edici değil.
Dip not: Bu performansı aldığım sistem ise şöyle: AMD FX 6300 CPU,  Kingston (4x2) 8GB Hyperx 1600mhz RAM ve Asus R7 265 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit ekran kartı.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

conanait

Yani günlük kullanım için yeterlidir diyebiliriz.
Bir de kart için sürücüleri ek sürücüler üzerinden (tek tıkla)  kurabiliyoruz değil mi? Yukarıda yazdığım gibi daha önce AMD kart kullanmadım.
Dip notunuzdan yola çıkarak son bir soru daha sorayım, benim işlemcim intel, bu bir sorun veya uyumsuzluk teşkil eder mi?
Teşekkürler

Reverser

Alıntı yapılan: conanait - 24 Ağustos 2015 - 19:50:23
Yani günlük kullanım için yeterlidir diyebiliriz.
Bir de kart için sürücüleri ek sürücüler üzerinden (tek tıkla)  kurabiliyoruz değil mi? Yukarıda yazdığım gibi daha önce AMD kart kullanmadım.
Dip notunuzdan yola çıkarak son bir soru daha sorayım, benim işlemcim intel, bu bir sorun veya uyumsuzluk teşkil eder mi?
Teşekkürler
Hayır uyumsuzluk olmaz intel işlemci ile.
Driver için, ek olarak herhangi bir şey yapmadım. Ek sürücüler kısmından direkt seçtim.
Bu arada AMD sürücüyü iyileştirme çalışmalarına devam ediyor fakat kullandığım kernel şu an için AMD'nin yeni sürücüsünü kullanmama izin vermiyor.

XFCE ROCKS !