Mevcut sistemi İSO haline getirmek?

Başlatan zargon, 24 Ağustos 2015 - 11:17:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zargon

Çok sık sistem çöküşü yaşayan biriyim bu hafta sadece 5 kere herşeyimi tekrar kurdum... fakat artık yoruldum..

Şuanki sistemimi ayarları / programları / oyunları / sürücüleri kısacası herşeyi ile İSO haline getirip USB atıp birdaha çökerse o an ki kıvamına döndürmenin yolu nedir?

Özetle distronun kendi iso'su değilde benim özelleştirdiğim kişiselleştirdiğim kendi işletim sistemimimin bootable usb isosunu yapmak?

Hardiskin yani sistemimin şuan herşeyiyle toplu boyutu 60 gb fakat bende 120 gb usb var.. problem olmaz bootable usb yapmak..

///////

USB İSO dışında bir yöntem keşfettim. " Remastersys " Bu programla yedek alınca dediğim gibi 60GB bir iso dosya oluşturdu , Distromu tekrar kurunca bu yedeği seçersem sanırım o an ki haline döner?

teşekkürler.

iskenderoguz

heartsmagic

dd veya Clonzilla gibi bir uygulama ile diskin veya bölümün görüntüsünü alabilirsin. Ancak ben şuraya takıldım:

Alıntı YapÇok sık sistem çöküşü yaşayan biriyim bu hafta sadece 5 kere herşeyimi tekrar kurdum... fakat artık yoruldum..

Başka bir başlığa daha yazdım, dokuz senedir tek bir defa "çökme" diye tabir edilen şeyi yaşamadım. Çökme diye bir şey çok ama çok zor oluşur bizim tarafta. Milyon tane yolu var sistemi ayağa kaldırmanın. Olay tecrübesizlikten ötürü oluyorsa bilemem ancak bir hafta içinde tecrübesizlikten ötürü de beş defa sistem afallamaz değil mi :)

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.