Usb Wireless adaptörün ağa bağlanma sorunu "tp-link wn8200nd"

Başlatan ozz10, 19 Ağustos 2015 - 19:10:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozz10

Üst komşumdan izinle kullandığım internet sağlıklı çekmediği için tp-link wn8200nd markalı usb wireless adaptör satın aldım lakin ağı görüyor ama bağlanmıyor, win7 de denedim bağlanıyor nette konuyla ilgili biraz araştırma yapıp bir komut satırında önerilen kodları uyguladım bu sefer hiçbir ağ kartını göremez oldum. Mint İle hiçbir şekilde nete bağlanamıyorum şuan. Usb wireless ile bağlanabilmem için bir çözüm varmıdır ya da farklı linux sürümleri mi denemeliyim?

Floki

Windows dışı desteği olduğuna emin misiniz ?

Paket İçeriği   TL-WN8200ND
2*5dBi Sökülebilir Yönsüz Anten
Ürün CD'si
Hızlı Kurulum Kılavuzu
1.5m USB Uzatma Kablosu
Sistem Gereksinimleri   Windows 7(32/64bits),
Windows Vista(32/64bits),
Windows XP(32/64bits)

Kutu üzerinde içerdiği chipsetinin marka ve modeli varsa örneğin "broadcam bcm113234" gibi doğrudan üretici firmanın sitesinde Linux driverları araştırılabilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2015 - 19:24:05

Sizin için araştırdım. İçeriğinde Realtek chipset varmış. Buradan kontrol edebilirsiniz. https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN8200ND
Şuradan da linux için driverını indirip kurabilirsiniz. http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=48&PFid=48&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true#RTL8192CU

ozz10

Chipset: Realtek RTL8192CU

Dosyayı indirdim kurulum konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Reverser

XFCE ROCKS !