Note 3 için Ubuntu Touch

Başlatan cahittemel47, 16 Ağustos 2015 - 17:10:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cahittemel47

Merhabalar,
Samsung Note 3 telefonum var ve bunda bilgisayarda kullanmış olduğum gibi iki tane işletim sistemi kullanmak istiyorum.Android işimi görüyor ama yanında istiyorum ki Ubuntu ile de ilgilenebileyim.Şayet böyle bir yüklemeyi yapabiliyorsam forumda bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

jaschar

note 3 için yapan yok daha. ubuntu touch istiyorsaniz nexus serisinden bir telefon almalisiniz.
projectdisco - state of art android distribution .

Suraka

Alıntı yapılan: droidzade - 16 Ağustos 2015 - 18:11:27
note 3 için yapan yok daha. ubuntu touch istiyorsaniz nexus serisinden bir telefon almalisiniz.

Ubuntu touch'u bilgisayarda deneme imkanımız var mı?

jaschar

Alıntı yapılan: Suraka - 17 Ağustos 2015 - 14:24:35

google ın android için emülatorü var, ubuntu touch da ayni android (cm) gibi derleniyor. yani en son baktigimda oyleydi. şimdi android emulatoru ne alaka diyeceksiniz: emülator için derleyeceksiniz ubuntu touchı. emulator icin de ubuntu touch uyumlu kernel ve device tree hazırlamaniz lazim.

yol yakınken vazgeç.
projectdisco - state of art android distribution .

Suraka

Alıntı yapılan: droidzade - 17 Ağustos 2015 - 14:28:50
Alıntı yapılan: Suraka - 17 Ağustos 2015 - 14:24:35

google ın android için emülatorü var, ubuntu touch da ayni android (cm) gibi derleniyor. yani en son baktigimda oyleydi. şimdi android emulatoru ne alaka diyeceksiniz: emülator için derleyeceksiniz ubuntu touchı. emulator icin de ubuntu touch uyumlu kernel ve device tree hazırlamaniz lazim.

yol yakınken vazgeç.

Teşekkür ederim cevabınız için. Uğraşmayacağım sanırım. 

meda

En güzeli Nexus 4-5 cihazlar kullanan arkadaşım vardı. Cihaz özellikleri tam çalışıyordu. Şimdi ise Ubuntu Touch yükleyebileceğim tablete bakııyorum.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Floki

Ben nexus 4 te kullanıyorum ama hiç tevisye etmem.
1- Çok yavaş çalışıyor.
2- Henüz Türkçe dil desteği yok. (Benim için sıkıntı değil ama yükleyecek insanlar için önemli olabilir)
3- Mağazada hiç uygulama yok denebilir.