"Check your internet connection" Hatası

Başlatan L34DRi, 16 Ağustos 2015 - 04:33:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

L34DRi

Merhaba,

Software Updater'ı çalıştırdığımda "Check your internet connection" hatası alıyorum.

Ayrıca hiç bi şekilde uygulama yükleyemiyorum. Sebebi nedir acaba ?

Lubuntu sürümüm 13.04

mozhan

When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

mendirec

Kullandığınız sürümün desteği bitmiştir. 14.04 LTS veya 15.04 kullanın.

L34DRi

İlk mesaji lubuntudan  yazdim. Yani internet baglatimda sorun yok.

Surum destegini dusundum de nasil guncelleyecegim. Guncelleme de yapamiyorum ???

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ağustos 2015 - 20:21:59

Yardım edebilecek birsi yok mu ?

heartsmagic

Sürüm yükseltme yapabilirsin ancak çok zahmetli bir iş o. 13.04->13.10->14.04 geçişi yapman lazım ki hem çok vakit alır hem de bir dünya paket indirilir. Sorunsuz olacağının da garantisi yok. Kurulumu yaparken 13.04 tercih etmeyecektin ilk elden. Her yerde güncel bağlantılar 14.04 veya 15.04 üzerine, 13.04'ü nerede gördün bilmiyorum ancak en zahmetsiz yol 14.04.3 veya 15.04 kalıplarını indirip temiz kurulum yapman olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

L34DRi

Benim 13.04 CD'm var. Güncelleme yaparım diye bunu yükledim. Ben her yeni sürümde ayrı ayrı indirip cd ye mi yazacağım ??

heartsmagic

Hayır, sistem üzerinden güncelleme/yükseltme yapılır Ubuntu ve hemen her dağıtımda. Bir kalıp indirip CD veya USB kullanmana gerek yok. Sendeki sorun desteği çoktan bitmiş, seneler önce indirmiş olduğun bir sürümü kurmak. 2013 senesine ait bir CD kullanmak makul geliyor mu sana :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.