BootMGR Sorunu (Linux GRUB ile girişde.)

Başlatan ahmetozalp, 13 Ağustos 2015 - 17:22:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetozalp

Merhaba kali linux 2.0 kurulu pc de grublar çakışıyordu operation system hatası veriyordu bilgisayar linux un grubunu aktif ettim UEFI linux grub çalıştırmadıgı için bios'u diger turlu kurdum adını şimdi unuttum onun yalnız şole bir sorun var Linıux'un grubundan win 7 girişini hazırladım ama windows'a geçerken BOOTMGR sorunu veriyor.

Şu yöntemi denedim.

Win7 cd'sini kurulum modundan repair modundan başlanguçda onarmayı ve cmd kısmından da bootrec olayınıda yaptı gene en başa yani operation system hatası almaya başladım ne yapabilirim.

betseg

Linux UEFI ile sıkıntısız çalışır. Ama Secure Boot'un kapalı olması gerekir.

Windows daha önceden UEFI modundaysa ve siz UEFI'yi kapattıysanız Windows sorun çıkabilir (hatta tüm işletim sistemleri çıkarır).

UEFI ile kurulum için Viki'mizdeki UEFI modunda Ubuntu kurulumu adlı maddeyi inceleyebilirsiniz.

ahmetozalp

Merhaba

Windows 7 Sanırım UEFI modunda kurdum
Kali Linux'ude EFI modunad kurdum 100mb diski EFI olarak ayarladım kurdum.

Windows dedigim gibi ne yaptıysam açılmıyor bootmgr hatası alıyorum cd takıp tamir moduna alınca cmd den gerekli 3komutu yazdıgımda ise sistem çakışıyor şole bişi yapamazmıyız acaba?

Windows'u EFI uefisiz kursam linuxu tekrar silmeden bole bişi olurmu?

Floki

Windows'u UEFİ kurduysan Bios içerisindeki boot seçeneklerinde Windows Boot Manager görünmesi lazım. Eğer yoksa UEFİ kurulum yapmamışsınız demektir. Bir ayrıntıda Windows açılıyorken Windows logosu ile değilde anakart yada Pc'nin marka logosu ile açılıyorsa UEFİ kurulum olmuş demektir.