ATİ 7670M ve İntel HD 4000 Sorunu

Başlatan faithkahn, 09 Ağustos 2015 - 03:44:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

faithkahn

Dell İnspiron 3521 bilgisayarımda ubuntu kurmaya karar verdim ama 1 hafta uğraştım grafik kartlarını sisteme tanıtamadığım için kaldırıp Windows'a geri döndüm. Sistem kartları tanımadığı için fan sürekli çalışıyordu. Windows'da bu çok iyileştirilmiş. Güç tasarruf modunda fan asla çalışmaz. Aslında grafik kartları hiç lazım değil. Özgür bir sistemde ücretsiz internet, ofis, müzik ve video hizmetleri kullanabileceğim bir Linux platformu istemiştim. Ama fanın sürekli çalışması ve sistemin buna bağlı hatalar vermesi beni vazgeçirdi.

Başlıkta belirttiğim grafik kartlarıyla tam uyumlu çalışan ve fan denetimini otomatik ya da manuel yapabileceğim bir Ubuntu sürümü var mı? Varsa yardımcı olmanızı bekliyorum.

heartsmagic

Kurulu bir sistem olmadan sorunları irdelememiz çok zor. Kısacası Ubuntu'yu tekrar kurup buraya bilgileri geçebilirsin. Sistemde çift kart varsa, fglrx-pxpress sürücüleri ile kartlar arasında geçiş yapabiliyor olman lazım. Diğer türlü sorun yaşadıysan veya yaşayacaksan kurulu bir sistemi konuşuyor olmamız lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

faithkahn

Grafik kartlarını sisteme sorunsuz tanıtabileceğim en kararlı ubuntu sürümünü öğrenmek istiyorum. 15.04, 14.04 ve 14.10 ile denedim ve tanıtamadım ve bazen masa üstüne bile ulaşamadım. 12.10 sürümünün LTS olduğunu ve hem intel hem de ATİ ile sorunsuz çalıştığını okudum. Acaba bu sürümü yüklesem sorunsuz çalıştırmayı başarabilir miyim? Aslında Ubuntu kullanırken grafik kartlara ihtiyacım yok. Ücretsiz olarak internet ofis ve çoklu ortam kullanmak dışında ihtiyacım yok. Ancak bu kartları sisteme tanıtamadığımda fan sürekli çalışıyor. Hem de en yüksek devirde ve bu şekilde kullanmam mümkün değil. Yardımlarınızı bekliyorum.

heartsmagic

Neden mevcut bir başlığın varken ikincisini açıyorsun? Diğer tarafta cevap da vermeye çalışmışız. Hem senin, hem bizim için vakit kaybı bu. 12.10 için nerede ne okudun bilemiyorum ama okudukların yanlış. İlki, 12.10 LTS sürüm değildir, ikincisi kendisi ATI ve Intel ile sorunsuz olan tek sürüm değildir. Birçok insan hemen her sürümle bu kartları güzelce kullanmakta. Windows tarafı kadar başarım alabilir misin bilemiyorum ama kullanmaktalar. Mümkünse güncel bir sürüm kur, 14.04 veya 15.04 olsun, sonra foruma gel ve durumu aktar. Sürücüyü kurmayı deneyelim, masaüstüne düşemezsen kaldırırız kurduğumuz şeyi olur biter. Yeniden kuruluma falan gerek yok.

Ancak, Ubuntu kurmadan cevap bekleme lütfen, veremeyiz sana böyle bir cevap. Mevcut başlıklarını da profilin üzerinden takip edebilirsin. Başlığın varken ikincisini veya üçüncüsünü açma lütfen. Diğeri ile birleştirelim bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.