Grafik sorunu / Sistem Konsoldan açılıyor (AMD Ekran kartı)

Başlatan MuhammedOzby, 05 Ağustos 2015 - 12:00:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuhammedOzby

Şu anda diğer işletimden yazıyorum. Dün güzelce kullanırken bu sabah açtığımda bu hatayla karşılaştım düşük grafik ayarlarından başlatamadım konsolda kalıyor. Resim atıyım olanları en iyisi daha net anlaşılır:

Ok dedikten sonra tty1 geliyor ve oradan sonrası yok bende giriş yapıp komut ile kapatıyorum geri.

Bu sorunun bir türlü çözemedim daha doğrusu sıkıntısını anlayamadım. Dün sağlam, mutlu mutlu kullanıyordum.

Neyse, nasıl çözebilirim bunu? Şimdiden Teşekkürler...

qaso

Low Graphic Hatası

Merhaba! Arkadaşın bilgisayarına  ubuntu nun son sürümünü unetbottinden yükledim.Arkadaş steamden DOTA2 oynamaya başladı ve ekran kartı kasıyor dedi. Ben de acaba driverla ilgili bi problemmi var dedim ve ubuntu yazılım merkezinden AMD diye arattım ve en çok yorum olanı(?) indirdim restart attım ve low graphic problemi diye bişi yazdı. Bilgisayarın(LAPTOP) markası lenovo G510. bu arada ask ubunutudaki konuyu inceledim haliyle anlamadığım için sadece kodları yazdım ama olmadı. ispci | grep vga yazdığımda enterasan bi şekilde sadece: 00:02.0 VGA compatible controller: intel corporation 4th gen core..... integrated graphics controller yazdı. AMD yi kökten sildi galiba.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.İmla va yazım kuralları için üzgünüm.

heartsmagic

@MuhammedOzby, durduk yere oluşmaz bu sorun. Sisteme güncelleme mi geldi? Eğer gelmediyse son olarak neler yaptın? AMD için sürücüyü nasıl kurmuştun?
Hemen konuyu açtığın bu bölümdeki sabit konumuz: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43214.0

@qaso, aynı sabit konuya sen de bakabilirsin. Sürücü kurmak veya kaldırmak lspci çıktısındaki bilgiyi silmez. Kısacası senin söylediğin gibi işletim sistemlerinde kökten silme diye bir olay olmaz. lspci çıktısında kart görünmüyorsa ya sistemde ATI kart yoktur ya da donanımsal olarak bilgi alamıyordur sistem. Yalnız, senden ricam başlıkları çatallamayalım. Sen bu sorunu sabit başlıkta anlatıldığı şekliyle çözemezsen kendine ait yeni bir başlık açarak durumu aktar lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.