[Çözüldü] Bilgisayar Acilmiyor

Başlatan Sh4oTT, 03 Ağustos 2015 - 01:53:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sh4oTT

Arkadaslar 1 aydir sorunsuz bir sekilde ubuntu kullaniyordum 1 hafta once bilgisayar birden kapandi ve sonra tekrar actim yarim saat sonra bidaha kapandi ve tekrar acamadim bazen aciliyor fakat yarim saat icinde tekrar kapaniyor suan flash bellekten sanal isletim sistemi kurarak bilgisayari acabiliyorum hard diskede ulasabilyorum sorun nerde anlamadim bi fikri olan varmi acaba?

turkerataturk

PC ısıdan kapanıyor olabilir. Fanların temiz olduğundan eminmisiniz ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Sh4oTT

Evet cok isiniyor ama sanal isletim sistemiyle actigimda kapanmiyor

ekremsenturk

Disk ömrünü yitirmiş olabilir. Disk aracı ile "S.M.A.R.T" seçeneğinden bunu tesbit edebilmek mümkün.

Sh4oTT

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 03 Ağustos 2015 - 17:20:39
Disk ömrünü yitirmiş olabilir. Disk aracı ile "S.M.A.R.T" seçeneğinden bunu tesbit edebilmek mümkün.

Ama diske erisebiliyorum yani flash ile aciyorum bilgisayarimda disk gozukuyor dosyalarada erisebiliyorum suan tek sorun bilgisayar disk ile baslatamiyorum acaba sistem dosyarlarindami sorun var?

saitp

Eski laptopumda da oluyordu. Büyük ihtimal bilgisayarın HP :) Havalar da çok sıcak olduğu için daha çok ısınıyor olabilir.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

Sh4oTT

Bilgisayar acer da sicaktan acilmasa flash ile de acamam diye dusunuyorum yanlismiyim?

ekremsenturk

Disk'i bir sınamak çok mu zor?

Sh4oTT

Eve gecince deniyeyin bi yazacam buraya

turkerataturk

Alıntı yapılan: ShaoTT - 03 Ağustos 2015 - 18:24:16
Bilgisayar acer da sicaktan acilmasa flash ile de acamam diye dusunuyorum yanlismiyim?

yanlış, çünkü usb tam donanım kullananmıyorsun kurulumdan sonra pc tam donanımı kullanır ve daha fazla ısınır.
PC sıcaklıkları nedir fanda üfleme vrmı tıkanmış olailibir önce bunları kontrol etmen gerekli.

Sh4oTT

Bilgisayarin cipseti yanmisti yaptirmistim 5-6 ay once cok fazla isiniyordu zaten

Hard dsikini cikarip masaustu bilgisayarima taktigim zaman da calismadi yani sorun nerde anlamadim ama flash disk ile sanal isletim sistemi kurup actigim zaman hard diski gorebiliyorum yani

ekremsenturk

Sabit diske yeniden kurulum yap. Yine de çalışmazsa, yeni bir disk satın al ve kurulum yap.

heartsmagic

Ubuntu sürümü?
Grafik kartı ve sürücüleri?
Bilgisayarın tam marka ve modeli?

Biraz daha ayrıntı ver lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 03 Ağustos 2015 - 17:20:39

SMART ile demek istediginiz bumu acaba?

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ağustos 2015 - 01:30:12
Ubuntu sürümü?
Grafik kartı ve sürücüleri?
Bilgisayarın tam marka ve modeli?

Biraz daha ayrıntı ver lütfen.

Ubuntu 15.04 LTS di sanirsam surum simdi bakamiyorum ama oyle hatirliyorum

heartsmagic

Şu an hiç mi açılmıyor sistem? Nereye kadar gidiyor?

Sh4oTT

Soyle soyliyeyim bazen aciliyor ama yarim saat falan icinde kapaniyor, genellikle acilmiyor ubuntu acilisindaki turuncumuydu rengi tam hatirlamiyorum o  ekrani geliyor sonra siyah ekran geliyor ve sonra grimsi ekranda kaliyor oyle :)

turkerataturk

Chip set yandı ve tamir gördü ise tabi tam çoğu yer yapamaz, o işler genelde ısıtma ile çalışır fakat 3-5 ay sonra tekrar gider sonra böyle sorunların çözümü anakartı değiştirmektir.

Yani anladığım kadarı ile Ubuntu ile bir sıkıntı yok sorun donanımsal arıza.

Sh4oTT

Bi format deniyecem sonra bakalim sonuc ne olacak

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2015 - 21:12:33

Acılmamasının sebebı bu sanırsam suan acabıldım boyle bır hata geldı ekrana:

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2015 - 22:50:40

Güncelleme geldı sorun duzeltı yardımlarınız ıcın tesekkur ederım

heartsmagic

İçsel hata alırsan sistem açılışında bir kere şunu yürüt:

sudo rm -f /var/crash/*