Wifi Sifresi degistiremiyorum !

Başlatan lyffe, 02 Ağustos 2015 - 04:47:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lyffe

Merhaba arkadaslar yeni uyeyim eger yanlis yerde konus actiysam kusura bakmayin ve ubuntuyu ilk kez kullaniyorum soylemek istedim :)

Geleyim konuya wifi yi resetleyip sifreyi degistirmek istedim ama arayuz ip "192.168.1.1" sine bi turlu giremiyorum ya baglaniyor da bekliyor yada veri alinamadi diyor veya wifi deki
ip "192.168.0.254" de denedim girmiyor asil kota bende degil bu arada arkadastan aliyorum interneti ve bendede ayri bir wifi var yani isin asli bir turlu degistiremedim sifreyi yardim ederseniz
sevinirim iyi gunler.Bu arada masaustundeyken degistirmistim sifreyi bu sekilde suanda leptop kullaniyorum ve simdi degistiremedim :/

ifconfig ciktisi

Baglanti bilgisi

karakartala

Modemin reset tuşuna 10-15 saniye basılı tutarak bütün ayarları sıfırlayabilirsiniz.

betseg

192.168.2.1, 192.168.0.1 deneyin. 

lyffe

betseg kardesim iplerin hic birisine girmiyor ya baglaniyorda kaliyor yada acmiyor dedigim gibi

karakartala modem zaten resetledim kardesim suan resetli modem 2. resimde bakarsan guvenlik tipi hicbiri gosteriyo 2. 3. kere resetleyisimde olabilir ipleri denerken krize girdigim oldu.

heartsmagic

192.168.0.254 adresi ile işin yok senin. Ekran görüntüsü mevcut sistemden gönderildiyse 192.168.1.1 modemin adresi olmalı ve rahatlıkla girebiliyor olmalısın. Sorunun Linux ile alakalı olacağın da sanmıyorum. Modemin yapılandırmasına bu ağda başka bir makine girebiliyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siberoloji

1. Web tarayıcınız chromium, modem arayüzü bağlantısı kullanan flash uygulamasını desteklemiyor olabilir. Bu sebeple modem yönetim giriş sayfasına ulaşamıyor olabilirsiniz. 192.168.1.1 yönetim IP olduğuna eminseniz, firefox veya google chrome tarayıcı denenebilir. Hiç birisi olmaz ise links2 yükleyip metin tabanlı web tarayıcısı son çare olarak kullanılabilir.
2. Bazı modemler kablosuz şifresini değiştirmek için sadece kablolu bağlantılarda müsaade eder. Yani modeme kablo ile bağlanıp yönetim arayüzüne girmeli ve wifi şifresini o şekilde değiştirebilirsiniz.

lyffe

-siberoloji (2. Bazı modemler kablosuz şifresini değiştirmek için sadece kablolu bağlantılarda müsaade eder. Yani modeme kablo ile bağlanıp yönetim arayüzüne girmeli ve wifi şifresini o şekilde değiştirebilirsiniz.)

Bu kafama takildi deneyebilirim konuya geciyorum.

ADSL baglantisi arkadasta yani telefon baglantisi arkadasin kotasinda ordan aldigim baglanti benim kotama geliyor kotaya res attirdim 192.168.1.1 denedim girdim ama benim kotam gozukmuyor ana kota gozuktu.Sonra arkadas bi res daha atti benim kablo baglantim gitti gozukuyordu yani internete giremiyordum ama wifiye bagliydim 192.168.0.254 e girdim sayfa acildi sifreyide rahat sekilde degistirdim bunu windowsta yaptigimda sag wifi sekmesine tikliyordum bana wifi pin kodunu soruyordu ve otomatik bir sifre veriyordu.Neyse arkadaslar ilgilendiginiz icin tesekkur ederim.Sorunu karmasik bir sekilde cozdum.Eger detayli bir sekilde duzeltigimi anlayabilirsem buraya tekrardan yazarim baskalarida yararlanir.

heartsmagic

192.168.0.254 şeklinde nereye bağlandın sen? Kota dediğin nedir, senin ve arkadaşının nasıl ayrı ayrı oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.