[Çözüldü] Ubuntu üzerinden League Of Legends oyununu oynamak

Başlatan JD EpipHone, 01 Ağustos 2015 - 02:53:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

JD EpipHone

Ubuntu sistemini çok beğenip masaüstü bilgisayarıma yüklemiştim. Bazı sorunlarla karşılaştım ve teker teker hepsini araştırdım ve çözümleri buldum ama bulamadığım bir şey var league of legens oyununu oynamak için ne yapmam gerektiği.
Tabi playonlinux ve wine la tanıştım ve kurulumu başlattım daha sonra oyunun giriş paneli açılıyor ama oyunun içine giremiyorum işte sorunum tam olarak bu
Dedim bari  ekran kartı driver yüklim belki ondandır.Yükledim yinede sorunum devam etti bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. :)

Not :Eminim bu konuda sorun yaşayan bir çok kişi vardır.

Reverser

Hoş geldin ve lütfen forum kurallarını gözden geçir.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

sefaozc

Dostum şöyle bir şey var, eğer LoL oynamak istiyorsan Linux kullanmanı tavsiye etmem. İstediğin verimi alamazsın. Ben de oynuyordum, Linux ile tanışmadan önce. Sonra bir maç iyice deli oldum ve oyun da dahil komple her şeyi sildim ve tamamen Linux'e taşındım. Ki eğer LoL oynuyorsan, yanında birçok yan uygulamaya da ihtiyacın olacak. Büyük ihtimal yine bunları Linux'de bulamayacaksın. Tavsiyem, gerçekten bir seçip yap ve ona göre hareket et.

JD EpipHone

Alıntı yapılan: sefaozc - 01 Ağustos 2015 - 02:58:43
Dostum şöyle bir şey var, eğer LoL oynamak istiyorsan Linux kullanmanı tavsiye etmem. İstediğin verimi alamazsın. Ben de oynuyordum, Linux ile tanışmadan önce. Sonra bir maç iyice deli oldum ve oyun da dahil komple her şeyi sildim ve tamamen Linux'e taşındım. Ki eğer LoL oynuyorsan, yanında birçok yan uygulamaya da ihtiyacın olacak. Büyük ihtimal yine bunları Linux'de bulamayacaksın. Tavsiyem, gerçekten bir seçip yap ve ona göre hareket et.

Dediğini anlıyorum fakat bilgisayar sistemin lol oynamak için zaten çok iyi bi sistem yan prongramların Fps yapıcağını sanmıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2015 - 03:06:53

Alıntı yapılan: Reverser - 01 Ağustos 2015 - 02:55:49

Hoşbulduk Dikkat edeceğim.

sefaozc

Alıntı yapılan: JD EpipHone - 01 Ağustos 2015 - 03:03:03
Alıntı yapılan: sefaozc - 01 Ağustos 2015 - 02:58:43

Dediğini anlıyorum fakat bilgisayar sistemin lol oynamak için zaten çok iyi bi sistem yan prongramların Fps yapıcağını sanmıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2015 - 03:06:53

Alıntı yapılan: Reverser - 01 Ağustos 2015 - 02:55:49

Hoşbulduk Dikkat edeceğim.

Kendi bilgisayarımda 16 GB Ram var ve Linux'da 30 fps ile oynuyordum kardeşim.

neynefes

Bahsettiğiniz oyun Linux üzerinde tam verimle çalışmayabilir. Sisteminizin ne kadar güçlü olduğuyla alakalı değil bu olay. Ayrıca oyun her Salı yeni yama çıkartıyor bu da her hafta tekrar ayar yapmanızı gerektirir.

JD EpipHone

peki 2 sistem kullansam bu çözüm olurmu yani windows kurup yanına linuz kursam yine fps artışı gibi sorunlar yaşarmıyım

neynefes

Hocam fps değil sıkıntı.. Oyunun windows'a göre yazılmış olması sıkıntı oluşturuyor. Oyunlardan vazgeçemiyorsanız benim gibi çift sistem kurun bilgisayarınıza.

JD EpipHone

Alıntı yapılan: neynefes - 01 Ağustos 2015 - 13:38:56
Hocam fps değil sıkıntı.. Oyunun windows'a göre yazılmış olması sıkıntı oluşturuyor. Oyunlardan vazgeçemiyorsanız benim gibi çift sistem kurun bilgisayarınıza.

dediğini anlıyorum ve su an çift sistem kuracağım disk bölümlendirme konusunda yardım isteyebilirmiyim senden ve sorunlar oluşturuyor mu çift sistem

neynefes

Dikkatli olduğunuz sürece sorun olmaz. Wikipedia da ve forumda kurulum anlatımları var oralara bakabilirsiniz.

JD EpipHone

Alıntı yapılan: neynefes - 01 Ağustos 2015 - 13:52:23
Dikkatli olduğunuz sürece sorun olmaz. Wikipedia da ve forumda kurulum anlatımları var oralara bakabilirsiniz.
teşekkürler yardımın için

Bu konuda sorunu olan diğer arkadaşların da bu şekilde 2 sistem kullanmasını veya sadece windows kullanmasını tavsiye ederim.
Eğer sadece league of legens oyniyacaklarsa linux kullanmayın ta ki linux u destekleyen bi LoL clien ortaya çıkmazsa (Büyük ihtimal çıkmayacaktır)

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Windows%27un_yan%C4%B1na_Ubuntu_kurmak burada windows yanına kurmayı anlatıyor.