Ekran kartı kurlumu

Başlatan greendamn, 09 Ağustos 2015 - 19:41:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

greendamn

Arkdaşlar yen ubuntu format attım ekran kartımı kurucam indirdim nasıl kurucam adım adım kodları söylermisiniz kod konusunda çok acemiyim optimus bir kart kullanıyorum

Nvıda Geforce gt635m
İntel Hd 4000

birde bumblee mi ne varmış onu da kurmayı ayrı ayrı anlatırmısınız çok teşekkürler :)

Floki

İndirmene gerek yoktu. Yazılım kaynaklarına gir. Ek sürücüler sekmesine gel. Orada sana uygun driverları bulup gösterir. Oradan seçip yükle.

heartsmagic

@Floki, esasında diğer başlıkta da söyledim Optimus varsa doğrudan sürücü kurmamak gerekiyor. Bumblebee kurulmalı bizim tarafta.
@greendamn, henüz bir şey kurmadıysan lütfen şu başlığa bak: optimuskonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

greendamn

üsteki arkdaşımızın dediğini yaptım optimus kullanıyorum intele hic bulasmadım sadece nvıdıa dediklerinizi yapsam olurmu?

heartsmagic

Olmaz şu an, önce sürücüleri kaldır:

sudo apt-get purge nvidia*

Ardından sistemi yeniden başlat ve Bumblebee konusunu uygula. Ha, sorun yaşarsın yaşamazsın bilemem. Ancak, çift kart kullanmak istiyorsan ya Bumblebee ya da Prime kullanmalısın.

Floki

Ek sürücülerden Nvidia kurulunca Prime uygulaması beliriyor zaten. Oradan istediğim ekran kartını seçip kullanıyorum. Bumblebee bildiğim kadarıyla sadece yüksek performanslı ekran kartını kullanmaya yarıyor. Yanlış mıyım hocam ? @heartsmagic
Diğer konudaki mesajı yeni gördüm. Bende sahipli sürücü sıkıntısız çalışıyor. Optimus özellikli bilgisayarım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Prime veya Bumblebee ikisi de esasında kartlar arasında geçişi sağlayan şeyler. Farklı projeler sadece, Prime'ın sahibi Nvidia da olabilir pek emin değilim. Aralarında farklar mevcut, ikisi aynı anda kullanılamıyor haliyle.
Bumblebee kullanılacaksa eğer elle sürücü kurmamak gerekiyor. Elle dediğim depodan veya sitesinden. Bumblebee paketi ile beraber kurmak gerekiyor depolardan. Sitesinden sürücü güncelleme ise önerilmiyor.
Prime'da ise böyle bir durum yok bildiğim kadarıyla. Benim sorduğum Bumblebee tarafı içindi, bu nedenle diğer tarafta da söyledim aynı şeyi.