Pardus'u indirdim fakat USB'ye yazarken "Invalid version string" hatası veriyor?

Başlatan brhmc64, 03 Mayıs 2014 - 02:06:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

brhmc64

selam arkadaşlar pardusu indirdim flash diskimde problem yok ve şöyle bir durum ortaya çıkıyor..

Başlangıç Diski Oluşturucu ile yazıyorum yaklaşık %98'lere gelince biraz bekliyor daha sonra karşıma pencere çıkıyor ve:

Hata yakalamada mevcut olmayan bir hata oluştu:
Invalid version string 'GNU/Linux'

Daha önce bu flash diskimde ubuntu son sürüm yüklüydü ve sorunsuz kurulum yapabiliyordum. Şuan flash diskimi inceledim teknik bir problem yok fakat attığı dosyalara baktım pardus'ün gerekli dosyalarını atmış yalnız kafamı karıştıran şu herhangi bir exe dosyası yok sadece 2 tane klasör var ve 1.8GB boyutunda yardımcı olursanız sevinirim!

Ek olarak: pardus_kurumsal_2013_kde_64bit_tr.iso dosyasını yazdırmaya çalışıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2014 - 09:49:48

Hiç cevap gelmemiş bilgisi olan yok mu?

heartsmagic

Bilgisi olan yoktur ya da kimse vakit bulamamıştır. 
Başlangıç Diski Oluşturucusu dediğin Ubuntu'nun uygulaması mı? Eğer öyleyse yanlış bilmiyorsam onunla sadece Ubuntu kalıplarını yazabilirsin. Diğer uygulamalarla denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

Bende de aynı sorun var, ben kali-linux-1.1.0a-i386.iso yazmaya çalıştım aynı sorunu aldım. Unetbootin ile yazdıgım da sorun çıkmıyor fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda flashı görmüyor. Bir disk takıp yeniden başlatmak için bir tuşa basın falan yazıyor.
NOT: Bios da usb en üst seçenekte.
Windows altında Unetbootin ile yazdıgımda sorunsuz çalışıyordu linuxda yapamıyorum.

Floki

Forumda Mintstick gibi bir program önermişlerdi , kurulumu ve kullanımının anlatımı vardı. Onunla deneyin isterseniz.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47982.0

Sh4oTT

Deniyeyim bi tesekkurler

Cok teşekkür ederim sonunda oldu dünden beridir uğraşıyordum...

Floki