Kali wine kurulum sorunu

Başlatan hiperaktifdizayn, 31 Temmuz 2015 - 00:01:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hiperaktifdizayn

Tüm adımları yaptım formlardaki her şekli denedim wine kurulmuyor :(

neynefes

Kali elzem mi? Neden kullanıyorsunuz Kali'yi?
Wine kullanma sebebiniz?

Bu iki soruyu cevaplarsanız memnun olurum? Ona göre şekillenecek bu başlığa yardım şeklim.

hiperaktifdizayn

web tasarım işim ve bazen sitelerimiz hack leniyor benim özelikle web yazılım güvenliğini öğrenmem gerekiyor ki açıklarımı kapatabileyim. Kali bu yüzden önemli benim için.  wine şunun için lazım notpad++ gibi çok kullandığım editörleri kullanmak şayet başarabilirsem kullanmayı windowstan linuxsa geçmeyide uzun vadede planlıyorum. Sitelerimin serverları linux yani benim öğrenmem bana kazanç.

neynefes

Hocam öncelikle öğrenmeyin demiyorum kali'yi.. Sadece uzun vadede düşünüyorsanız bu işi öncelikle Kali ile başlamayın. O sistemin amacı süreklilik arzeden işlerde kullanılmak için değil. Hatta tam kurulum yapıp kullanılmıyor bile. Öncelikle -şahsi önerim- Ubuntu tabanlı normal dağıtımlar kullanarak sistemin dinamiklerini öğreniniz. Temelden başlayıp ilerleyin. Kali'yi kurdum güvenliği sağladım gibi bir düşünce yanlış olur. Önceki konunuzda da söylendiği gibi notepad için alternatif programlar kullanabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz eklentinin bağlantısı da paylaşılmıştı. Alışmak için kendinize zaman verin.

hiperaktifdizayn

Mantıklı şunu merak ediyorum kalideki tolları ubuntuya kurma şansımız var mı?

neynefes

Linux'u öğrenmeye başladıkça sorularınızı bir bir yanıtlarsınız. Evet yüklenir ama uğraşmaya ne gerek var hazır bir dağıtım varken?

jaschar

notepad++ yı boşver atom kur. githubin gelistirdigi yeni bir editor. ben begendim.
projectdisco - state of art android distribution .