Gönderen Konu: Ubuntu Telefonlarda Html5 oyunlara hazır olun  (Okunma sayısı 807 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »


Ubuntu telefonların tanıtımı nisan ayı itibariyle yapılmaya başlandı.Teknoloji fuarları ve youtube'da yer alan tanıtıcı videolarda ubuntu işletim sistemli Meizu mx4 ubuntu edition ve Bq aquaris  gibi cihazları da yavaştan görmüş olduk.

Ancak bugün itibariyle ubuntu işletim sistemi uygulama ekosisteminde ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bunlardan bir tanesi geçtiğimiz günlerde desteğini çektiğini duyuran Facebook gibi...
Henüz uygulama yelpazesinde yer almayan yada platformda bulunmayı düşünmeyen whatsapp,instagram gibi sosyal ağların sorunları da düşündürücü.

Bütün olumsuz gelişmelere rağmen, Linux büyümeye ve hızla gelişmeye devam ediyor.Bunun en güzel örneği çekirdekte yapılması planlanan köklü değişim ve geliştirmeler oldu.
Linux dünyası bugün bile hala umut verici gelişmelerle yürümeye devam ediyor.

Canonical geliştirme yöneticilerinden Alan Pope ise uygulamalar konusunda farklı bir boyuttan yaklaşarak html5 teknolojisini baz alan oyunların Ubuntu cihazlara yerleştirilmesinin kolay olduğunu belirten bir açıklama yayımladı.uygulama popülasyonunun kısır döngü içinde olduğu Ubuntu için umut verici bir açıklama olduğu kesin bir açıklamaydı bu,zira html5 geliştiricilerinin de internet bazlı nesneler veya nesnelerin internetini temel bir teknoloji durumunda şu an.

Aslında gelişme ubuntunun ilerleyen süreçte işini biraz daha kolaylaştıracak gibi duruyor.Zira uygulama açısından bakıldığında android cephesinde çeşitli hafıza ve önbellek sorunları muhteşem cihazlara rağmen henüz tam anlamıyla mükemmelliğin yakalanamadığı bir durum içerisinde.

Sistem kaynakları konusunda umut olacağını varsaydığımız html5 teknolojisi dileriz uygulama yelpazesi tarafında linux kullanıcıları ve tabii kide şu an ülkemizde olmasa da Ubuntu telefon kullanıcıları için güzel bir gelişmeye kapı açar.

Ayrıca belirtelim; bu oyunların bir kısmına Ubuntu yazılım merkezinden ulaşıldığıyla ilgili bilgi de yer alıyor.


kaynak: http://linux.softpedia.com/blog/it-s-easy-to-port-mobile-html5-games-to-ubuntu-phone-says-the-community-manager-488009.shtml
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2015 - 01:21:50 Gönderen: heartsmagic »
Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan * her şey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...