[Çözüldü] Bilgisayar, iOmega HDD'yi Görmüyor

Başlatan saitp, 27 Temmuz 2015 - 16:47:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saitp

Öncelikle Selamün Aleyküm. Ne zaman başladı bu sorun bilmiyorum ama BIOS'umu güncelledikten sonra farkettim bu olayı. HDD'yi takınca normalde 2 şey açılırdı. Birisi Iomega_CD diğeri ise HDD'min içindeki dosyalarım. Ama şimdi dosyalarım görünmüyor, sadece Iomega_CD görünüyor. Yani HDD'min içindeki dosyaları göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, içinde çok büyük ve önemli dosyalarım var.
İşletim Sistemim: Windows 8.1 Embedded
Anakart: MSI Z97-GAMING 5
Güncellediğim BIOS: Motherboard - The world leader in motherboard design 2015-06-01 tarihli BIOS.
NOT: Konuyu başka bir forumda da açtım, evet. Çünkü gerçekten çok acil ve önemli verilerim var içinde. Kusura bakmayın.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

ata1

windows ve biz biraz ters olmuş  :o umarım anlayan arkadaş olur cevaplar çözüm bulursun windowsu en son xp olarak görmüştüm  ::)

saitp

Alıntı yapılan: eral - 27 Temmuz 2015 - 18:12:34
windows ve biz biraz ters olmuş  :o umarım anlayan arkadaş olur cevaplar çözüm bulursun windowsu en son xp olarak görmüştüm  ::)
Bilgisayardan anladığınız için bu foruma açtım konuyu.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

ata1

adımlarımız çok farklıdır wındows'la orada bir uç birim  komutu çalışmaz kı sizden çıktı alıp fikir ileri sürelım
ama umarım bilen olur bura da oldukça fazla 2 sistem kullanan var bilen çıkar tabi ki . umarım yardımcı olurlar

saitp

Alıntı yapılan: eral - 27 Temmuz 2015 - 19:46:32
adımlarımız çok farklıdır wındows'la orada bir uç birim  komutu çalışmaz kı sizden çıktı alıp fikir ileri sürelım
ama umarım bilen olur bura da oldukça fazla 2 sistem kullanan var bilen çıkar tabi ki . umarım yardımcı olurlar
Doğru ama bi' umut işte. Çok önemli verilerim var gerçekten.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

ata1

acaba lınux lıve ıle açılabilir mi yani kurulum dvd si ve grparted ile  . o zaman verileri aktarabilirsiniz sanıyorum
denediniz mi hiç

saitp

Alıntı yapılan: eral - 27 Temmuz 2015 - 21:07:43
acaba lınux lıve ıle açılabilir mi yani kurulum dvd si ve grparted ile  . o zaman verileri aktarabilirsiniz sanıyorum
denediniz mi hiç
Hayır, çünkü USB ile açmak sorun çıkarıyor. Onunla uğraşmam gerekir. Şu anda HD Tune ile Error Scan taraması yapıyorum. Ayrıca EaseUS ile verilerimi görebildim, içinde gezdim ancak Bilgisayarım'da görünmüyor diskim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2015 - 12:38:54

Sorunu hallettim Allah'a bin şükür. Öncelikle HD Tune ile Error Scan taraması yaptım ve hiçbir hata çıkmadı, yemyeşil bir sonuçtu. Ardından EaseUS'u açtım. Orada diskimi görebiliyordum. Diskime tıkladım ve soldan "Explore partition" yazsına tıkladım. Diskimin içindeki verilerimi görebildim bu şekilde. Yani diskimdeki veriler duruyordu ama Bilgisayarım'da görünmüyordu diskim. Küçük bir araştırmanın ardından da Disk Yönetimi'ni açtım, diskime sağ tıkladım ve "Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir..." butonuna bastım. Ekle'ye bastım ve harf seçip ekledim. Şu anda Bilgisayarım'da görünüyor diskim. Yani sorun HDD'de de değildi, USB'de de. Bilgisayarım'da görünmesi için bir sürücü yolu seçili olmadığı için görünmüyormuş. Yalnız bu dediklerimi yapmadan önce bir bakın HDD'dinizden ses geliyor mu ve ışığı yanıyor mu diye. NOT: Bu yazdıklarımı dediğim diğer foruma da yazmak zorundayım, kusura bakmayın.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

heartsmagic

@saitp, diğer forum dediğin yer neresi bilmiyorum ancak adını yazman, bağlantısını vermen hiç ama hiç sorun değil. Ubuntu Türkiye olarak böyle takıntılarımız yok. Yeter ki konumuz bizim konularımız olsun. Kendi adıma "çöp" olarak tarif ettiğim forumlardan uzak bir tavır sergiliyoruz burada. Aklında bulunsun yani, gelecekte tereddüt etmene gerek yok.

Fakat, her ne kadar bu başlıkta sorununu çözmüş olsan da, bizler bilgisayardan anlasak da bu forumda Windows desteği vermemiz mümkün değil :) Hadi bir istisna yaptık diyelim, sonra gelen insanlara anlatamayız bu durumu.
Verilerini kurtarmana sevindim. Son bir şeyler karalama ihtimaline karşı başlığı bir süre açık bırakalım, sonrasında kapatırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

saitp

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Temmuz 2015 - 13:19:40
@saitp, diğer forum dediğin yer neresi bilmiyorum ancak adını yazman, bağlantısını vermen hiç ama hiç sorun değil. Ubuntu Türkiye olarak böyle takıntılarımız yok. Yeter ki konumuz bizim konularımız olsun. Kendi adıma "çöp" olarak tarif ettiğim forumlardan uzak bir tavır sergiliyoruz burada. Aklında bulunsun yani, gelecekte tereddüt etmene gerek yok.

Fakat, her ne kadar bu başlıkta sorununu çözmüş olsan da, bizler bilgisayardan anlasak da bu forumda Windows desteği vermemiz mümkün değil :) Hadi bir istisna yaptık diyelim, sonra gelen insanlara anlatamayız bu durumu.
Verilerini kurtarmana sevindim. Son bir şeyler karalama ihtimaline karşı başlığı bir süre açık bırakalım, sonrasında kapatırız.
Peki, yine de teşekkürler. Aslında sorunun Windows'ta değil de HDD'de olduğunu düşündüğüm için açmıştım konuyu ama Windows kaynaklıymış.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.