[Çözüldü] Manjaro teamwiever otomatik başlama

Başlatan natgho, 21 Temmuz 2015 - 18:00:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natgho

Merhaba arkadaşlar;
Bir yakınımın bilgisayarına Manjaro-cinnamon kurdum, yalnız teamwiever de sorun yaşamaktayım.
Başlangıçta otomatik başlasın istiyorum.

Ayarlardan yaptım ancak daemon hatası alıyorum:

başlangıçta daemon'u yönetici olarak başlatmanın ya da bu mevzunun bir çözümü varmı?
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

betseg

sudo systemctl enable teamviewerd
sudo systemctl start teamviewerd

ata1

Arch / Manjaro içinde TeamViewer kurulum ve daemon etkinleştirme:

yaourt -S teamviewer

sudo systemctl --system daemon-reload

natgho

Maalesef, aynı hatayı almaya devam etmekyeyim.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

ata1

bu denendiği halde hata alıyormusnuz yanı

[/quote]

natgho

Hayır o kodda hata almıyorum, ama diğer ikisinde almaktayım:

mhmtkrktr

Sol tarafda ki komutlarla, sağ tarafda uçbirime girdiğin komutlar aynı değil. teamviewerd. Bu şekilde düzeltirsen olacaktır.

ata1

Alıntı yapılan: eral - 21 Temmuz 2015 - 18:12:31
Arch / Manjaro içinde TeamViewer kurulum ve daemon etkinleştirme:

yaourt -S teamviewer

size tamamını verdim siz ustekileri denediniz onlar hatalı idi arkadaş düzenledi sanırım bunu deneyim

jaschar

bash kullaniyorsan bashrc icine teamviewer ekle

ps: her baslangicta execute edilen baska bir dosya da olur
projectdisco - state of art android distribution .

mhmtkrktr

Alıntı Yapbash kullaniyorsan bashrc icine teamviewer ekle

@droidzade, bu şekilde olacağına emin misin? Başlatılmak istenen teamviewer değil, çalışması için gerekli olan daemon servisi.
Ayrıca teamviewer, eğer çok sık kullanılmıyorsa, servisi doğrudan başlangıca atmak yerine, başlatılmak istenildiğinde daemon servisini otomatik olarak başlatacak bir betik oluşturmak çok daha mantıklı geliyor bana. Sebebi ise, sistemin hem açılış hemde kapanış süresini gözle görünür şekilde değiştiriyor olması.   

jaschar

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 22 Temmuz 2015 - 00:37:54
Alıntı Yapbash kullaniyorsan bashrc icine teamviewer ekle

@droidzade, bu şekilde olacağına emin misin? Başlatılmak istenen teamviewer değil, çalışması için gerekli olan daemon servisi.
Ayrıca teamviewer, eğer çok sık kullanılmıyorsa, servisi doğrudan başlangıca atmak yerine, başlatılmak istenildiğinde daemon servisini otomatik olarak başlatacak bir betik oluşturmak çok daha mantıklı geliyor bana. Sebebi ise, sistemin hem açılış hemde kapanış süresini gözle görünür şekilde değiştiriyor olması.
her acilista teamviewer-daemon (paket adini bilmiyorum salliyorum) execute edilsin istiyorsan init.d altinda bi script yaparak halledebilirsin.

http://www.cyberciti.biz/tips/linux-how-to-run-a-command-when-boots-up.html
projectdisco - state of art android distribution .

mhmtkrktr

# touch /usr/bin/team-destek
editör /usr/bin/team-destek

içerik:
Alıntı Yap#!/bin/bash

if [ daemon ]

then

systemctl start teamviewerd.service && sh -c 'sleep 1 && teamviewer'

fi
cd /usr/bin/
chmod +x team-destek
editör /usr/share/applications/teamviewer.desktop

içerik: ( Değişen tek bölümü veriyorum. Diğer bölümleri silmeden sadece exec bölümünü değiştirin )
Alıntı YapExec=sudo team-destek

Bu şekilde, sadece ihtiyaç anında çalışan, ihtiyaç haricinde, öyle bir kenarda uslu uslu duran teamviewer daha hoş olmaz mı?

natgho

Linuxu aileme yeni tanıttım, bu nedenle ihtiyaç olduğunda aktif olması gerektiği için otomatik başlatmak önemliydi.
Teşekkür ederim hallettim arkadaşlar, üstteki postlar işe yaradı :)