[Nasıl] Xcompmgr'nin Yavaşlama ve Çökmesinin Önüne Geçme

Başlatan cokomoko, 18 Temmuz 2015 - 02:28:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cokomoko

Xcompmgr hem hafif hem de hızlı bir efekt sağlayıcı ancak 15-20 saat gibi uzun süren uptime sırasında bazen yavaşladığını ve çöktüğünü gördüm, yavaşladığında kapatıp tekrar açmak çözüm olsa da çöktüğünde arkada siyah veya gri bir leke bırakıyor ve o lekenin olduğu yerde pencereleri açamıyorsunuz, pkill xcompmgr demeniz veya bir şekilde kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.
Az önce sorunun simge durumuna küçültme animasyonuyla ilgili olduğunu gördüm, sorunu çözmek için obconf>görünüm>simge durumuna küçültmeyi canlandır ve yeniden yükle önündeki seçimi kaldırın.
Animasyon açıkken çıkan hatanın bir kısmı:
xcompmgr
error 8: BadMatch (invalid parameter attributes) request 142 minor 6 serial 13141
error 9: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter) request 139 minor 4 serial 13142
error 4: BadPixmap (invalid Pixmap parameter) request 54 minor 0 serial 13228
error 8: BadMatch (invalid parameter attributes) request 142 minor 6 serial 22879

Animasyon kapalı iken sorun yok
xcompmgr
^C

Kaynak
http://www.cnblogs.com/eshizhan/archive/2012/06/03/2533287.html

Not:Az önce unagi isimli diğer bir composite yönetici ile de benzer sorunun olduğunu ve aynı şekilde çözüldüğünü keşfettim, unagi için de aynıları geçerlidir.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...