Ubuntu kurulumu

Başlatan Akhunbala, 08 Ocak 2016 - 16:32:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Akhunbala

Merhaba, ben p4m89 m7  anakart. DDr2 1,5 ram ,, 8x standart video kart. Ben bu bilgisayara linux mint haricinde bir linux sistemi kuramıyorum. İster ubuntu, ister xubuntu, istersede mageia kurulumu zamanı  "snd_hda_intel  CORB reset timeout"  yazıyor, daha sonra siyah ekran geliyor. Ne yapmam gerekli?

neynefes

Cihaz marka model nedir?

Akhunbala

burada yazili

[eklenti yönetici tarafından silindi]

neynefes

Bilgisayarın marka modeli nerede? Ben göremedim? Masaüstü mü bu cihaz?

Akhunbala

Evet masaüstü

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ocak 2016 - 18:07:31

corb reset time out yazısı geldikden 1 dakkika sonra 2 ci resim gibi oluyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Aldığın hatayla sistemin siyah ekranda kalması meselesinin ilgili olup olmadığını bilmiyorum. Önce nomodeset parametresi ile kurulum yapmayı deneyelim bence. Şu başlığı dikkatlice oku lütfen: http://kb.ubuntu-tr.net/cekirdek-secenekleri
Burada kurulum öncesi bölümüne bakacak (1. bölüm yani) ve parametre olarak "nomodeset" kullanacaksın. Tırnaklar olmayacak ama.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Akhunbala

"nomodeset" kullanarak başlatdım. fakat aynı sorunla karılaşdım.

turkerataturk

Biostar en nefret ettiğim anakart :D

isonun sağlam olduğundan emin ol usb fat32 olarak biçimlendir sonra linux live ile usb yazdır.
bir dene bakalım olmazsa anakart ayarlarına bakacaz.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

heartsmagic

Son resim siyah bir ekran, parlayan nedir orada peki? Dikdörtgen şeklinde olan? Çekim yapan makinenin görüntüsü mü?

turkerataturk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ocak 2016 - 23:14:20
Son resim siyah bir ekran, parlayan nedir orada peki? Dikdörtgen şeklinde olan? Çekim yapan makinenin görüntüsü mü?

monitörün sinyal yok uyarısına benziyor gibi.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

heartsmagic

Eğer öyleyse Grub üzerinden bir şeyler kurcalayabiliriz belki. Net bir cevap gelsin ona göre bakınırız.

Akhunbala

Siyah ekranda Sinyal yok uyarısı geliyor . Ama sistem bloku çalışıyor. Bu yazı geldiği zaman

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2016 - 08:25:22

Alıntı yapılan: mustangank - 08 Ocak 2016 - 22:26:54
Biostar en nefret ettiğim anakart :D

isonun sağlam olduğundan emin ol usb fat32 olarak biçimlendir sonra linux live ile usb yazdır.
bir dene bakalım olmazsa anakart ayarlarına bakacaz.

Fat 32 olarak biçimlendiriyorum, isonu ubuntunun resmi sitesinden indirdim, sorun isoda değilde, anakartta gibi görünüyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2016 - 08:27:09

Linux Mint kurmuşdum bir keresinde, o çalıştı, .