3G Turkcell Vınn Ubuntu ( Dosyalar Var ama Kuramıyorum ), Detaylı Anlatım.

Başlatan Hakko, 14 Temmuz 2015 - 15:31:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hakko

Hepinize Merhaba Linux Gönüllüleri.

Turkcell 3g vın pin kilidini kaldırdım vpn bağlantı yaptım . mgb olarak seçtim ama internete vınn bi türlü bağlantı yapmadı . windosw ta, vınn ın içinde mac . windows ve . linux dosyaları var. usb yi ubuntuya taktımda hiçbir tepki olmuyor. otomatik kurulum ekranı gelmiyor. Iusb komutunu girince terminalde modemi goruyor.
Fazla uzatmadan bunu nasıl kurabilirim arkdaşlar nasıl 3g usb vınn la ubuntudan internete girebilirim. ubuntu klasorunde read me yazan yerde bişey anlamadım.

Not: windows ve Hackintosh da usb 3g vın bizzat denedim problemsiz çalışıyor. Hacintosh da otomatik açılıyor vın

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

lsusb
çıktısını bir görebilir miyiz?

VPN yaptım demişsin, yapmadan durum ne oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Hakko

buyrun . vpn bağlantısı yaptım , once sim kartnda pin vardı. pin varken vpn yaptım . hiçbir tepki olmadı pc yi tekrar başlattım yine değişen birşey olmadı. sonra pin i kaldırdım tekrar vpn yaptım yine olmadı yine olmadı hiçbir tepki vermiyor sadce vınn ın ışığı yanıp yanıp sonuyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Ekran görüntüsü olarak resim yükleme lütfen, komutun çıktısını fare ile kopyalayıp foruma yapıştır ardından şurayı kullan: kodetiketi

VPN yaptım derken tam olarak ne demek istiyorsun? Aygıt tanıtımı şu şekilde yapılıyor:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34610.0
Kısacası Mobil Genişbant gibi bir şeyler olacak.

ekremsenturk

Hiç bir şey yapmaya veya kurmaya gerek yok. Takıyorsun, çalışıyor.

ata1

winn az önce elime geçti ve denedim dediğin gibi kurulum yapmıyor ama direk bağlanıyor .
yani internet ayarlarına gidip turkcell tada diğer oparator neyse gözüküyor mobil ağ seçeneğinle devam edince bağlanıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Temmuz 2015 - 16:35:17

ağ ayarları>yeni ekle >mobil geniş band oluştur adımları takip edin ve kurulmuş olmalı

kullandığım arch olduğundan bazı farklılıklar olsa da yapılacak işlem benzerdir

heartsmagic

Diğer başlıklardan anladık ki başka bir dağıtım kurulmuş ve buraya geri bildirim yapılmamış. Hoş, çok hoş. Neyse, konuyu kapatalım.