[Çözüldü] Android Emulator Sorunu

Başlatan Kanguru, 06 Temmuz 2015 - 19:28:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kanguru

Merhaba Arkadaşlar.

Ben android emulator oluşturuyorum ama nedense emulatorler çok şekilsiz oluyor, yani alta doğru uzayıp gidiyor. En uygun android emulatoru hangisi olmalı (mesela Nexus 5,  6, Galaxy S3 vb.)? Tablet olanlar değil de sadece telefon olanlar hangileridir? Normal bir android telefonun boyutu kaçtır (Bu da tasarım yapmak için.)?

Teşekkürler!

mozhan

Yapacağın tasarım için standart olarak hangi android sürümünü kullanacaksan ondan sonralarını baz alacak şekilde bi cihaz seç.Tasarım işini pek bilmem fakat direk ölçütlerle tasarımı yapmak yerine ekrana sığdırma komutları kullansan bütün cihazlar için çalışır.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

Kanguru

Ben Android 4 ve üzeri için yapıyorum. Sanal cihazlardan hangisini seçmeliyim? Nexus ve galaxy sanal cihazları aşağıya doğru uzanıp gidiyor. Şöyle normal bir android telefonu boyutu hangisidir?

mozhan

Benim anlayamadığım konu ya da yanlış anladığım konu senin projenden dolayı mı aşağı doğru uzanıp gidiyor ? Yok sa android emulatörde sorun mu var ? ben nexsus 5 kullanıyorum . Bi de son bi soru eclipse mi android studio mu ?
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

Kanguru

Bende Nexus 5 (5.95" 1080 x 1920: xxhdpi) ' in görüntüsü şu şekilde:

Eclipse kullanmadım fakat android için android studio kullanmak daha mantıklı bence. Çünkü daha güncel ve google tarafından destekli.

jaschar

ekranın küçük. ematorde sorun yok. daha kucuk ekranli bi cihaz sec.
projectdisco - state of art android distribution .

Kanguru

Bilgisayarın ekran çözünürlüğü 1366x768. Hangisi uygun olur?
Neredeyse tüm cihazları denedim hepsi böyle aşağıya uzuyor.

jaschar

Alıntı yapılan: Kanguru - 06 Temmuz 2015 - 21:03:34
Bilgisayarın ekran çözünürlüğü 1366x768. Hangisi uygun olur?
Neredeyse tüm cihazları denedim hepsi böyle aşağıya uzuyor.
bende de oyleydi laptopda masaustune geçtim ekran buyuk artik olmuyor oyle.

kendin cihaz yap resolution u kendin ayarla. emulator kullanmayali cok oldu ben kendi cihazimda debug ediyorum yeni surumde degismis olabilir ama hallederiz.
projectdisco - state of art android distribution .

Kanguru

Sorunu çözdüm. Cihaz oluştururken Skin bölümünü No Skin yapıyordum, HVGA yapınca düzeldi. Sanırım skin bölümü cihaz için önemli.
Herrkese teşekkürler!