Xubuntuyu jfs dosya sistemli diske kurma

Başlatan twats, 06 Temmuz 2015 - 18:10:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

twats

Bunu yaptım ama grub ekranında takılı kaldım nasıl sistemi doğru bir şekilde jfs dosya sistemli bir diske kurabilirim?

heartsmagic

[Nasıl] etiketini anlatım yaparken kullanıyoruz, sorun içeren başlıklar için doğrudan sorunun kendisi yazılabilir.

Ben sorunu tam anlayamadım, jfs yaptın dosya sistemini sonra ne oldu? Grub ekranında nasıl takılı kaldın? Bu işin doğrusu yanlışı yok, dosya sisteminin türü kurulum yöntemini değiştirmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

twats

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Temmuz 2015 - 18:39:48
[Nasıl] etiketini anlatım yaparken kullanıyoruz, sorun içeren başlıklar için doğrudan sorunun kendisi yazılabilir.

Ben sorunu tam anlayamadım, jfs yaptın dosya sistemini sonra ne oldu? Grub ekranında nasıl takılı kaldın? Bu işin doğrusu yanlışı yok, dosya sisteminin türü kurulum yöntemini değiştirmez.

istedigim dosya sistemi jfs oldugu icin elle bolumlendirme yapmam gerekliydi soyle yaptim ben de
1gb swap
1gb efi
geri kalani `/`dosya sistemi jfs yaptim
yukleme tamamlandiktan sonra grub ekrani geldi normalde sistem aciliyorken

heartsmagic

Grub ekranı dediğin seçim yeri mi yoksa hata mı alıyorsun? Ne yazıyor orada?

twats

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Temmuz 2015 - 21:51:34
Grub ekranı dediğin seçim yeri mi yoksa hata mı alıyorsun? Ne yazıyor orada?

Kod girmemi bekleyen bir ekran
başta grub ile ilgili bilgi veriyor boşluk oluyor altta biraz sonra grub_> gibi bir kod girme satırı bulunuyor.

heartsmagic

Grub kurulumunda bir sıkıntı olmuş demek ki. Tekrar kurdurmayı dene, sistemi yeniden kurmana gerek yok. Sistemin sorunsuz kurulduğunu varsayıyorum tabi. Grub kurulumunu forumda bulabilirsin. Grub 2 kurulununu yapacaksın, eski başlıktan yararlanma.

twats

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Temmuz 2015 - 12:14:30
Grub kurulumunda bir sıkıntı olmuş demek ki. Tekrar kurdurmayı dene, sistemi yeniden kurmana gerek yok. Sistemin sorunsuz kurulduğunu varsayıyorum tabi. Grub kurulumunu forumda bulabilirsin. Grub 2 kurulununu yapacaksın, eski başlıktan yararlanma.

sorunu ext2 dosya sistemli /boot bölümünü oluşturarak çözdüm teşekkür ederim.