doğrudan linux la çalışan mmorpg oyunlar hangileri

Başlatan sireno52, 08 Mart 2015 - 11:39:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar doğrudan  yani wine ye veya playonlinux  a ihtiyaç   duyulmadan kurulabilen mmorpg oyunlar  hangileri bileniniz varmı ben şu an iki tane tesbit ettim  bunlar Champions of Regnum ve ryzom  online bunların haricinde başka oyun varmı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Sharpsorrow

Bloğuma bak Elbette var.

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

frkntlr

Heroes of Newerth moba tabanlı bir oyun oynaması çok zor lol e göre ama zevkli bir oyun tavsiye ederim mmorpg oyunu değil ama güzel zaman geçirmek için gerçek anlamda iyi bir oyun

D@bbe

Dota 2 var... ama çok fazla sistem istiyor gibi... GMAX3100 için fazla...  :))

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

plazma

Mount & Balde, TOME: Immortal Arena, 8bitmmo, Torchlight 2(kısmen multi), Other Life, Eldevin(tarayıcı), RuneScape 3(tarayıcı), Wakfu, Wurm Online, Relics of Annorath, Legends of Aethereus, Arcane Legends(tarayıcı), Dark Legends(tarayıcı), Iris2, Daimonin,Eternal Lands ....

eronis

Wine ve playonlinux kötü mü de ?  :o Platinum rating'i olan programlar sorunsuz çalışıyor genelde. Gold'da da fazla sıkıntı yaşamazsın. Ancak şunu diyim, linux'a doğrudan port edilmiş program ve oyun sayısı çok azdır ve crack yok diye biliyorum eğer satın almaya niyetin yoksa (En azından varsa da ben bilmiyorum, araştırmadım bile). Sonuç olarak wine ve playonlinux'tan kaçışın yok. He var, kaçışın windows.

Aşağıdaki linke tıkla, türlerden mmorpg yi seç, platinum ratinglere bak.

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?bIsQueue=false&bIsRejected=false&sClass=application&sTitle=Browse+Applications&iItemsPerPage=25&iPage=1&sOrderBy=appName&bAscending=true

Neverwinter benim favorim :)

Ayrıca diğer gönderilerinden birisinde doom 3 kurmak istediğini gördüm.

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=1278

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=15170

Doom 3'ü wine altından oynayabilirsin. Sistemin yetsin, yeter. Oynarken farkı anlayabileceğini pek sanmıyorum. Doom 3'ün linux versiyonu varsa da ben bilmiyorum, eğer olsaydı steam'de görürdüm sanıyorum.

Ayrıca şunu da unutma, linux oyun ortamı değildir. Tamam, bu şekilde oyun oynarsın ama eğer ille de oyun oynayacaksan hard diskinde 80GB (Yada ihtiyacın ne ise) falan bir alanı windows'a ayır. Şahsen ben elimde windows lisansı olmadığı için windows kullanmıyorum, onun yerine bunları değerlendiriyorum ve pek sorun da yaşamıyorum. Tek sorun şu, her programı kullanamazsın linux'ta.

Şu ayrımı yapalım;

Günlük iş, eğlence, geliştirme vs. = Linux
İş bilgisayarı, girişim, mühendislik, çizim, 3D, oyun vs. = Windows.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Windows'un sahası deyip de, Linux'un o sahalarda neler yapabildiğini ah bir bilsen :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Biliyorum tabi ki, eğer destek olsa linux çok daha iyi bir platform oyun için :) Eğer okumak istersen tweetlerimden biri :)

http://www.extremetech.com/gaming/133824-valve-opengl-is-faster-than-directx-even-on-windows#.VZ5aMlkk_wA.twitter

Linux'ta inanılmaz bir gizli potansiyel var. Eğer bunu bilmeseydim gider 200TL'ye windows lisansı alırdım ha ? :)

Alıntı YapWindows'un sahası deyip de, Linux'un o sahalarda neler yapabildiğini ah bir bilsen :)

Eğer dahası varsa bilmek isterim :) Sadece windows değil mac ile de ilgili bu tür şeyleri öğrenmek istiyorum. Bildiğin kaynak varsa verirsen sevinirim :)

Aslında linux şirketleri iyi yola getiriyor :) Microsoft'un linux'u ciddiye almaya başladığı kesin. Apple yine havalı davranmaya, tasarımıyla ortaya çıkmaya, mac kullan kafan rahat etsin demeye devam ediyor, bildiklerini yapsınlar. Bazı youtube kanalları bile açıldı bunun için, linux berbat adı altında insanlara sübliminal mesaj vererek göz korkutarak beyinlerini yıkayan videolar, forum siteleri, sayfalar var. Bunlar olmasa linux uçar gider, yakalayamazlar. Aslında eğer aslı varsa ve kanıt bulunursa bunun için de microsoft'a bir tazminat davası açılabilir :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Oyun konusunda bir şey diyemiyorum, o konuda şirketlerin ve geliştiricilerin çok yol kat etmesi gerekiyor. Buna katılıyorum tabi. Fakat, iş bilgisayarı, girişim, mühendislik vs. gibi konularda oldukça iyi işler çıkartabilir Linux. Bir tek konu mevcut: Diğer sistem ve uygulamalarla uyum sıkıntısı. Örneğin bir X mühendislik ya da grafik işini Linux ile yapabiliyor insanlar, fakat bunu karşı tarafa göndermesi gerektiğinde sıkıntı yaşıyorlar zira karşı taraf Linux kullanmıyor. Öteki türlü kolay kolay altta kalacağını sanmıyorum kendisinin.

eronis

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Temmuz 2015 - 22:22:58
Oyun konusunda bir şey diyemiyorum, o konuda şirketlerin ve geliştiricilerin çok yol kat etmesi gerekiyor. Buna katılıyorum tabi. Fakat, iş bilgisayarı, girişim, mühendislik vs. gibi konularda oldukça iyi işler çıkartabilir Linux. Bir tek konu mevcut: Diğer sistem ve uygulamalarla uyum sıkıntısı. Örneğin bir X mühendislik ya da grafik işini Linux ile yapabiliyor insanlar, fakat bunu karşı tarafa göndermesi gerektiğinde sıkıntı yaşıyorlar zira karşı taraf Linux kullanmıyor. Öteki türlü kolay kolay altta kalacağını sanmıyorum kendisinin.

Şirketlerin yol kat etmesi derken sanırım valve'yi kastediyorsun ? :) Ancak oyun gelmesi kullanıcı gelmesiyle paralellik arz eder. Eğer kullanıcı yok ise oyun şirketi kar'a değer görmezse çıkarmaz. Adam zararına bir şey yapmaz tabii ki. Ancak linux'ta profesyonel işler çıkacağına itirazım olmamasıyla birlikte (Çizim için bugün her dağıtımın wacom tablet deskteği var) marka olan yazılımlar var bugün. 3DS MAX, Autocad, Autodesk, Maya, vs... Mühendisler için de program var ancak şimdi bir mühendislik öğrencisi marlka olan, genel-geçer yazılımı öğrenmek "zorunda". Eğer iş bulmak istiyorsa tabii. Eğer sistem komple açık kaynağa geçmezse mümkün değil bu dediğin. Ancak linux programlarının büyük çoğunluğu (Hepsi demeyim, istisnalar çıkabilir) windows'ta da mevcut. Kısaca cross platform uygulamalar kullanılmalı yada geliştiriciler cross platform'a önem vermeli.

Konuyu da fazla dağıtmayalım, bununla ilgili ayrı bir konu açsak mı ? :D

heartsmagic

Evet konu uzayacak gibi :) Şirketler konusunda haklısında, kullanıcı olmayan oyna nasıl gelsin? :) Kısır döngü bu, birinin biraz cesaret edip sabretmesi gerekiyor. Diğer yorumlarına katılıyorum, zorunluluk ayrı bir olay. Fakat kendi içinde iş gören yerler için Linux bir tercih olabilir.