Freenet Kurulumu

Başlatan Robinson_Crusoe, 29 Haziran 2015 - 21:16:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Robinson_Crusoe

Arkadaşlar freenet programı varmış bu ubuntu altında çalışıyormuş darknete girmek için kullanılıyor, bu konuda bana yardımcı olur musunuz nereden yüklerim nasıl yükler ve kullanırım, bu arada ubuntu sürümüm versiyon 15,
Herif manyak yüzünden belli,

feritarslan

Tor ile aynı görevi Tor kullan bence.
                CloneZilla

Robinson_Crusoe

Yok tor ile aynı değil görevi, .clos uzantılı sitelere erişmek için freenet gerekliymiş,

feritarslan

.onion siteler tamam da close system shell sitelere erişerek başına iş alırsın ayrıca freenet 2 bölümden oluşuyor bildiğim kadarı ile normal freenet ile değil dark freenet ile erişiyor o sitelere dark freenet'i kullanmak içinde normal freenet de baya pişmek gerekir ama bu videoda kurmuş illada yapacağım dersen.
                CloneZilla

Robinson_Crusoe

Yok üstat bi şey olmaz sadece içeriklere bakmak istiyorum,

Robinson_Crusoe

heartsmagic

Video fayda vermedi mi? Hoş videolardan hoşlanmam pek ama neticede ortada bir anlatım mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Robinson_Crusoe

Pek bi şey anlamadım üstat videodan,

heartsmagic

Java kur sistemine. O kısmı geçiyorum, hem forumda hem Viki'de var. Tembellik yapmazsın umarım :)

wget 'https://freenetproject.org/jnlp/freenet_installer.jar' --no-check-certificate -O new_installer_offline.jar
java -jar new_installer_offline.jar

Gerisi bildiğin ileri, ileri demekten ibaret. Bağlanması uzun sürüyor muhtemelen. Beklemek istemiyorum şu an. Her şey ama her şey kendi sitesinde mevcut:
https://freenetproject.org/

Amacının ne olduğunu bilmiyorum ama İngilizce yoksa sıkıntı çekersin her türlü. Gireceğin sitelerde Türkçe ne bulmayı bekliyorsun? İngilizce sorun değilse eğer sitesinde kurulumdan kullanıma her şey yazıyordur muhtemelen.

Robinson_Crusoe

@ heartsmagic

İngilizcem çok az, java kurmayı bilmiyorum ama kaynak çoksa arar bulur yaparım,

Bu olay üstat tor ile erişilemeyen sitelere erişmek için kullanılıyormuş merak ediyorum gerçekten neler var diye,

jaschar

Alıntı yapılan: Robinson_Crusoe - 06 Temmuz 2015 - 00:03:52
@ heartsmagic

İngilizcem çok az, java kurmayı bilmiyorum ama kaynak çoksa arar bulur yaparım,

Bu olay üstat tor ile erişilemeyen sitelere erişmek için kullanılıyormuş merak ediyorum gerçekten neler var diye,
java kurmak istiyorsan:

sudo apt-get install openjdk-7-jre openjdk-7-jdk

yukarda verdigim komut openjdk 7 kurulumu yapar, ben openjdk kullaniyorum ha sun/oracle jdk istiyorsan ppa si var ordan kurabilirsin arastirip.
projectdisco - state of art android distribution .

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagicJava kur sistemine. O kısmı geçiyorum, hem forumda hem Viki'de var. Tembellik yapmazsın umarım
Tekrar edeyim, iki tarafta da anlatım var, Viki'deki daha güncel olabilir.

feritarslan

Alıntı yapılan: Robinson_CrusoeArkadaşlar freenet programı varmış bu ubuntu altında çalışıyormuş darknete girmek için kullanılıyor, bu konuda bana yardımcı olur musunuz nereden yüklerim nasıl yükler ve kullanırım, bu arada ubuntu sürümüm versiyon 15,
eğer .clos sitelere girmek için kuruyorsan boşuna kurma, çünki o siteler şifreli, yani close yani kapalı siteler, o sitelere girmek için ciddi donanımlar lazım, bugünlerde yeni çıkan en son donanımlar bile yetersiz kalır o şifreleri çözmek için.
                CloneZilla

Robinson_Crusoe

Alıntı yapılan: feritarslan - 07 Temmuz 2015 - 14:36:59
Alıntı yapılan: Robinson_CrusoeArkadaşlar freenet programı varmış bu ubuntu altında çalışıyormuş darknete girmek için kullanılıyor, bu konuda bana yardımcı olur musunuz nereden yüklerim nasıl yükler ve kullanırım, bu arada ubuntu sürümüm versiyon 15,
eğer .clos sitelere girmek için kuruyorsan boşuna kurma, çünki o siteler şifreli, yani close yani kapalı siteler, o sitelere girmek için ciddi donanımlar lazım, bugünlerde yeni çıkan en son donanımlar bile yetersiz kalır o şifreleri çözmek için.

Girmek istediğim siteler arasında uzantıları onlar olanlar da var,

feritarslan

Dediğim gibi orası bi hayalden ibaret :-)
                CloneZilla

Robinson_Crusoe

Alıntı yapılan: feritarslan - 07 Temmuz 2015 - 22:18:28
Dediğim gibi orası bi hayalden ibaret :-)

Bazı ekran görüntüleri var Türkler yayınlamış mesela buraya ubuntu üzerinden freenet kullanarak girdiklerinden bahsediyorlar,

heartsmagic

Ne görmeyi düşünüyorsan bağlanıp görebilirsin, konumuz çok dağılmasın :)

Bu arada, arkadaş sonraki sistem açılışlarında kendiliğinden bağlanıyor ağa haberin olsun. Gece gece internet neden bu kadar yavaş sızlanmasının hemen ardından gönderme ve indirme boyutlarını görünce önce aklıma gelmedi zamanında senin için kurduğum. Ne yapıyor sistem diye bakınca maşallah dünyanın dört bir yanına bağlandığımı fark edince ayılır gibi oldum, sonra da kaldırdım kendisini. Not düşmüş olalım.