Kafayı yemek üzereyim

Başlatan bayjeey, 29 Haziran 2015 - 17:50:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bayjeey

Selamın aleykum bilgisayarda ubuntu kuruluydu yanina kali linuxde kurmak isterken bi hata yaptim ve sistem kilitlendi surekli ubuntu hata vermeye basladi bende tekrar temiz bir kurulum yapayim derken elime yuzume bulastirdim ubuntuyu kurarken diski formatladiktan sonra kurulum hata verdi ve kapandi diskim bombos oldu sonra tekrar kurmayi denedim ama nafile hep ayni hata usbden kuruyorum 2 tane usb boot uygulamasi degistirdim 2 defa kali kurmaya calistim ondada hata verdi simdi kafeye gidip flash bellege ubuntu 14.04 lts surumunu tekrar bootladim fakat eve gelip denedigimde tekrar ayni hatayla karsilastim live olarak calistiriyor ama kurulum yapmiyor 2 gundur deniyorum deniyorum nerde hata yapiyorum bilmiyorum yardim ederseniz cok sevinirim

http://img504.yukle.tc/image.php?id=843520150629_171956.jpg
http://img504.yukle.tc/image.php?id=714320150629_171407.jpg

resimleri direk foruma yukleyemedim kusura bakmayin
Bİraz sabır , Biraz zaman

mtncn

Sanırım sorun hard diskte. Canlı/Live olarak açabildiğinizi yazmışsınız, canlı oturumda Gparted ile diski tamamen silip baştan temiz yükleme yapmayı deneyin bir de ?

bayjeey

Diski sildim simdi ext4 olarak formatladim bir daha deneyip sonucu yazicam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2015 - 19:15:26

Biostan legacy modunundan tekrar EFI moduna dönüp , harddiski ext4 formatında formatlayıp , kurulumu tekrar yapmaya çalıştığımda başarılı oldum , konuyu kapatabilirsiniz.
Bİraz sabır , Biraz zaman

kindly34

İlk önce yazdırdığınız USB'nin hatasız yazdırıldığına emin olalım.
Bilgisayarı Ubuntu USB'sinden boot edelim.

Aşağıdaki gibi ekran gelince herhangi bir tuşa basalım.

Daha sonra Türkçe'yi seçip devam edelim.

Son olarak ise Check disc for defects (Diski hatalar için kontrol et) kısmını seçip "Enter" a basalım.

Yaklaşık 2 dk USB'de hata olup olmadığını kontrol edecektir.