[Çözüldü] Kitap Seçimi

Başlatan unpredict, 29 Haziran 2015 - 13:28:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unpredict

Merhaba arkadaşlar python3 programlamada kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun için 2 seçeneğim var 1.si istizha sitesindeki fırat özgül'ün python3 pdf'sinin çıktısını alıp ciltletmek. Yada piyasada python için olan 2 kitaptan birinin seçmek bunlarda:

Mustafa Başer:Python
Fırat Özgül: Her Yönüyle Python

sizin tavsiyeniz nedir?

Şunlarıda belirtmek isterim üstteki iki kitabın hangisinin python3x olduğunu bilmiyorum bana 3x lazım. Birde İlk seçenek olarak pdf'nin renkli çıktısını alıp ciltletmek daha mı ucuz olur?

Cevaplarsanız sevinirim. İyi forumlar.

mozhan

benim tavsiyem olayı ucuza kapatman yani pdf i çıkarman. niye diyecek olursan kitaplar dan zaten sadece dilin yapılarını öğteneceksin neler yapacileceğini öğreneceksin. Ne olursa olsun hangi kitabı bitirsen bitir asıl işine yarayacak şeyleri kitapta yazmayan yerlerden internetten google den öğreneceksin.Bunu gönül rahatlığı ile c,c++,java,ve python için söyleyebilirim bnde öle oldu çünkü kitap ile sadece dille tanışıyorsun asıl bi dil ile profesyonel birşeyler yapmak için bi kitap görmedim
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

Tbin

Arkadaşa katılıyorum kesinlikle kitap almana gerek yok ki zaten kendisi pdf koymuş,dediği gibi de öğrendikten sonra netten bolca proje vs. uğraşıcaksınız, tabi yine de siz bilirsiniz.

unpredict

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Yani istizhadaki python3x pdf si yeterli olur diyorsunuz. Onun çıktısını alıp ciltletip bitirmem pytohu öğrenmem için yeterli olur yani

siberoloji

Alıntı YapOnun çıktısını alıp ciltletip bitirmem
İlla ciltletmek istiyorsan tabii neden olmasın :)

unpredict

:) düzeni seviyorum özellikle kitap konusunda romanlarım ve farklı türdeki kitaplarımı olabildiğince düzgün tutmaya çalışıyorum :)

Kısaca pdf yeterli olur diyorsunuz yani çok teşekkür ederim.

ekremsenturk

Bir düzine kitap oku. Sonra bir düzine daha oku. Fazladan okumuş olamazsın. Ama yine de eksik okumuş olabilirsin. Tabii bir de okuduklarını deneyerek uygulamalısın.

Bir Roman'ı belki iki saat'te, belki de iki günde veya çok uzunsa iki haftada okursun. 550 sayfalık "Herkes için Python" kitabını (veya e-kiitabı) bir ayda okursun. Denemeler ile birlikte, bir kaç ay sürer. İyi anlayabilmen için, bir kaç kez daha okumalısın. Bu da bir süre sonra sıkıcı olur. Farklı kaynaklar ile devam etmek, farklı bakış açıları kazandırır.

E-kitap ile çalışmak, bir Bilgisayar yazılımı öğrenmek için, basılı kitaptan okumaktan daha kullanışlı, çünkü ellerin klavye kullanabilmek için boşta kalır. Ama basılı kaynaklar, veya baskısıda olan kaynaklar daha güvenli. Çünkü bir baskı maliyetlidir ve kimse bir saçmalık için bir yatırım yapmaz. Dolayısı ile içeriğin gerçekçi olmasına dikkat edilir. İnternet ortamında bulabileceğin kaynağı belirsiz makalelerde ise eksikler ve tutarsızlıklar bulunabilir. Her zaman ehli kişiler tarafından yazılmış olmayabilirler.

unpredict

Anladim tesekkur ederim

ahmet_matematikci

İmkan var isepara ise satın alınmalı ve yazar-yayın evi desteklenmeli , teşvik edilmeli ;)
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

unpredict

Maalesef mühendislik öğrencisiyim. Durumum yok ha illa kitap alın deseydi arkadaşlarmecburenbir yerden kısıp alacaktım ama pdf'nin çıktısı daha mantıklı diyorlar.

meda

Bence çıktı daha fazla maliyetli olur. Maliyeti düşürmenin koşulu da sürüm sayısı yani birkaç arkadaş için aynı pdf çıktısı alsın ki yapılan şey ucuza gelsin. Emin ol zamanında benzeri bir hesap yaptığımda alınan kitap daha sağlıklı olup aşağı-yukarı çıktı maliyetiyle denk hesaba geliyordu. Kitap baskısı renkli falan konu daha fazla anlaşılır olur. Çıktı siyah-beyaz olursa pek keyif de vermez. :)

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

unpredict

Alıntı yapılan: meda - 30 Haziran 2015 - 01:41:45
Bence çıktı daha fazla maliyetli olur. Maliyeti düşürmenin koşulu da sürüm sayısı yani birkaç arkadaş için aynı pdf çıktısı alsın ki yapılan şey ucuza gelsin. Emin ol zamanında benzeri bir hesap yaptığımda alınan kitap daha sağlıklı olup aşağı-yukarı çıktı maliyetiyle denk hesaba geliyordu. Kitap baskısı renkli falan konu daha fazla anlaşılır olur. Çıktı siyah-beyaz olursa pek keyif de vermez. :)

Hadi ya bak cidden kararsız kaldım şimdi. Çıktı alırsam zaten renkli alıp ciltletirim. İstizhanın python3x pdf'sinin çıktısını düşünüyordum. Kitap fiyatı aşağı yukarı 25 tl civarı. Peki kitap olarak piyasada 2 kitap var

Mustafa Başer:Python
Fırat Özgül: Her Yönüyle Python

bunlardan hangisi python3'ü anlatıyor eğer 2 side anlatıyor ise hangisini önerirsiniz?

FireSwords

Fırat Özgül zaten İstihza'nın yazarı
Bu arada Python 2 ve 3 arasında çok büyük farklar yok.

mozhan

pdf var ise neden çıkarıyosun ki ? zaten zamanının yarısı pdf de ki örnekleri denemek için gözlerini kitap ve monitör arasında gitip gelmesiyle geçmeyecek mi ? neden ikisi de aynı yerde monitörde olmasın ki ? Bilemiyorum bende bilgisayar mühendisliği okuyorum ve kendimi alıştırmaya çalışıyorum bu duruma (biraz biraz da alıştım). Emin ol bu şekilde zaman kaybedersin yani kitaptan örneğe bak kodunu yaz falan filan bi de örnekteki kod uzun ise arasında kaybolmaman içten bile değil bence madem pdf var sola pdf i daya sağa da hangi editörü kullanıyorsan artık başla hemen.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

unpredict

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar fırat özgülün her yönüyle python adlı kitabı elime geçti bir an önce başlayacağım.

Bu forumda emeği geçen herkes için teşekkür ederim.