Error no such device entering rescue mode

Başlatan 34ercan, 28 Haziran 2015 - 00:37:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

34ercan

Öncelikle yanlış yerde konu açmış olabilirim kusura bakmayın
Kardeşim bilgisayarda kurulu olan ubunduyu Windows disk yönetimden biçimlendirmiş ve bilgisayar açılmıyor içinde önemli bilgilerim var lütfen yardımcı olurmusunuz şuan telefondan bilgi bulmaya çalışıyorum ama net bi sonuç göremedim lütfen biliyorsanız yardımcı olurmusun

İyi akşamlar

[eklenti yönetici tarafından silindi]

turkerataturk

Bilgileriniz ubuntu'nun bulunduğu sürücü bölümünde miydi ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

if

@34ercan, Ubuntu biçimlendirildiği için bilgisayara kurulu olan işletim sistemlerini başlatan uygulama - Grub - kaldırılmıştır. Bu durumda Windows'un önyükleme uygulamasıyla MBR ya da EFI'yi düzeltmeniz gerek. Daha kısa bir yol ise elinizde Ubuntu canlı cd/usb'si varsa onunla sistemi başlatmak, dosyalarınızı kurtarmak olacaktır.

34ercan

Bilgisayarımda 2tane hard disk var 1. De Windows yüklü bebiraz bilgilerimvar 2.diskde çok bilgilerim var ama 2.disk söküp yerine başka bi disk taksam olur mu. Yani sizin yöntemler için 2.disk de ubunduyu kursam olur my

if

@34ercan, eğer önemli bilgiler 2. bir harici diskte ise bu diski başka bir bilgisayara takıp elbette ki verilerinizi sağlama almış olursunuz. Benim söylemek istediğim önemli verileriniz dahili disk içinde ise ve Grub kaldırıldığı için bilgisayara kurulu olan işletim sistemlerinden hiç birine ulaşamadığınız için Ubuntu canlı cd/usb'sini verilere ulaşmak için kullanabileceğinidi. Anlatabildim mi?

34ercan

@İf yardımların için teşekkürler suan usb ile ana diskteki verileri kurtarmaya çalışcam

jaschar

cozumu cok basit. ilk once bi live linux dvd si ile yada linux kuruluysa ona gir nasil yaparsan yap live/kurulu farketmez linuxu ac. "cfdisk" yaz terminale partitionlar cikar windows un kurulu oldugu partitionu not al bi kagida. atiyorum windowsun kurulu oldugu partition "/dev/sda3" (bak atiyorum dedim sen bulcan cfdisk ile hangi partitionda kurulu olduguna). simdi terminale "blkid <windows un kurulu oldugu partition>" yazcaksin. yani eger windows /dev/sda3 te kuruluysa komutun su sekilde olacak: "blkid /dev/sda3". bu komut sana o partitionun uuid ini verecek. bi satirlik yazi cikacak sana lazim olan sey uuid:xxx. yani o uuid in onundeki uzun id lazim onu not al bi kagida. sonra simdi grub configini editlicez. uuid hatali sende dogru olan uuid ile degistircez. /boot/grub/grub.cfg bu dosyayi gedit yada baska bir editor ile aç. sonra windows un define edildigi yere git. orda "b2cffa3b-....." olan yerlerin hepsini kagida yazdigin dogru uuid ile degistireceksin. b2cffa3b..... yanlis uuid, onu actigin dosyada nerde gorursen kagida yazdigin dogru uuid ile degistir sonra dosyayi kaydet. reboot et windowsa gir. hayirli olsun.
projectdisco - state of art android distribution .

heartsmagic

@droidzade, Ubuntu bölümü silindi denmiş :) Haliyle ortada ne /boot bölümü vardır ne de Grub bilgileri. Arkadaşın yapması gereken basit bir MBR düzeltmesi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jaschar

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Haziran 2015 - 10:24:49
@droidzade, Ubuntu bölümü silindi denmiş :) Haliyle ortada ne /boot bölümü vardır ne de Grub bilgileri. Arkadaşın yapması gereken basit bir MBR düzeltmesi.
dogru.
projectdisco - state of art android distribution .

34ercan

Beyler 3 gündür internet yoktu yeni geldin  >:( yazdıklarınıza cevap veremedim kusura bakmayın.bwnim bilgisayar sony vaio bu pcnin içinde kurtarma bölümü var ama MBR yapmayı göremedim neyse. MBR yapmak için Windows 7 nerden bulcam ve nasıl usb atcam beyler gerçekten kusuruma bakmayın bu konular hakkında pek bilgim yok. Şu anakadar yorum yapan arkadaşlara allah razo olsun yardım etmeye calıştılar

unpredict

Alıntı yapılan: 34ercan - 01 Temmuz 2015 - 04:42:47
Beyler 3 gündür internet yoktu yeni geldin  >:( yazdıklarınıza cevap veremedim kusura bakmayın.bwnim bilgisayar sony vaio bu pcnin içinde kurtarma bölümü var ama MBR yapmayı göremedim neyse. MBR yapmak için Windows 7 nerden bulcam ve nasıl usb atcam beyler gerçekten kusuruma bakmayın bu konular hakkında pek bilgim yok. Şu anakadar yorum yapan arkadaşlara allah razo olsun yardım etmeye calıştılar

@34ercan acele etme forumda bir suru konu var biraz arastirsaydin bulurdun. Cozumu olan bir seyin konusunu acmaktan vazgecin neyse anlatayim yinede. Ilk once verilerini kurtar bunun icin arkadaslarin dedigi gibi en kolay yolu ubuntu canli cd/usb dir. Bunun ile sisteme girip tum belgelerini kurtarabilirsin ondan sonra yapacagin is windows isosu bulup bunu cd veya usb'ye yazdiracaksin. Forumda hepsinin konusu var. Forumda bulamazsan bile internette bulabilirsin.

heartsmagic

Windows ISO'su da yoksa elinde harici araçlara yönelebilirsin. Fazlaca seçenek vardır o konuda da. Örneğin:
http://www.partitionwizard.com/partitionmagic/how-to-fix-mbr-without-windows-7-dvd.html
İndirme bağlantısı:
http://download.cnet.com/MiniTool-Partition-Wizard-Free/3000-2094_4-10962200.html?part=dl-&subj=dl&tag=button

CD'ye yakıp bu ISO'yu bir şekilde, sonrasında sorun yaşadığın makineyi bu ISO' ile açacaksın. Gerisi resimlerde anlatılıyor ilk bağlantıda.

Unutmadan, bu öneri Windows 7 için geçerli. 8 için de muhtemelen iş görecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.