Windows XP kurarken bootmgr eksik hatası alıyorum

Başlatan TupacShakur, 27 Haziran 2015 - 13:11:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TupacShakur

Merhaba arkadaşlar ben ubuntudan windowsa geçmek istiyorum bunun için ubuntuda gparted programiyla usb diskimi ntfs formatiyla biçimlendirdim sonra unetbootin programiyla iso dosyasini usb ye aktardim sonra pcyi yeniden başlattım biosa girip usbden boot yapmasi için usb/hdd yi seçtim sonra kaydedip çiktim sonra bootmgr is missing(eksik) ctrl+alt+delete ile restart yapin diodu onuda yaptim ama yine ayni hatayi verdi simdiden tesekkurler

FireSwords

Sisteminiz destekliyorsa Windows 8.1 kurmanızı tavsiye ediyorum
Windows XP çok eski.

TupacShakur

Windows 8 li bilgisayarim var zaten ama ben eski pc ubuntuyu kaldirmadigi icin xp kurcaktim

FireSwords

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

turkerataturk

windows xp usb kalıp dosyasını görmüyor pc, winusb  windows 7-8 destekliyor, ubuntu için xp iso su ne ile yazılır bilmiyorum, XP iso yu CD ye yazdırırsan sorun yaşamazsın..
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

if

@TupacShakur, Windows kalıbını herhangi bir GNU/Linux kalıbını parmak belleğe atar gibi atabilir misiniz emin değilim. Bu iş için winusb gibi bir yazılım kullanmalısınız.

TupacShakur

@mustangang, cd romum bozuk ondan usble format atcaktım bugün winusb ile denedim yine ayni hatayi verdi

turkerataturk

Daha önceleri denemiştim ama xp usb yapamamıştım yani nasıl yaparsın bilmiyorum dostum
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ata1

flaştan: RUFUS ile yapılabilir arkadaşım xp yükledi dün

-DıLgEş-

Konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın...

Bu hatayı büyük ihtimalle UnetBootin isimli programı kullanarak alıyorsunuz.. Sorununuzun çözümü için Rufus veya UUI kullanmanız gerekmekte.. Hani bu sorunu yaşayan arkadaşlar için ufak bir bilgilendirme olsun.. :) :)
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..