Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO'nun Birinci Sayısı Yayımlandı!

Başlatan eren, 16 Kasım 2008 - 01:56:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Yoğun bir çalışmanın ve uğraşın eseri olan Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun ilk sayısı biraz önce yayımlandı. Bu sayı ile insanlara Ubuntu ve GNU/Linux felsefesini aşılamaya çalıştık. Sıkılmadan okuyabileceğiniz ancak faydalı bir dergi hazırlamak için uğraştık. İlk sayının acemiliği biraz belimizi bükmüş olsa da uzun uğraşlar sonunda ilk sayıyı hazırlamayı başardık. Umarız beğenirsiniz.

İlk sayı hakkında bilgi almak ve ilk sayıyı okumak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ubuntu - Linux İnsanlık İçin
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

fadike

Alıntı yapılan: Eren - 16 Kasım 2008 - 01:56:58
Yoğun bir çalışmanın ve uğraşın eseri olan Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun ilk sayısı biraz önce yayınlandı. Bu sayı ile insanlara Ubuntu ve GNU/Linux felsefesini aşılamaya çalıştık. Sıkılmadan okuyabileceğiniz ancak faydalı bir dergi hazırlamak için uğraştık. İlk sayının acemiliği biraz belimizi bükmüş olsa da uzun uğraşlar sonunda ilk sayıyı hazırlamayı başardık. Umarız beğenirsiniz.

İlk sayı hakkında bilgi almak ve ilk sayıyı okumak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ubuntu - Linux İnsanlık İçin

Uzun uğraşlar uzun çabalar... Emeğimiz ortado: amatör ve bir o kadar da yetkin. Gelecek sayılarsa daha iyi olacak ve gün geldiğinde taklit edileceğiz.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

ironic

Ortaya koyduğunuz emek gerçekten takdire şayan. Tasarımı çok profesyonel olmuş.. Ben en çok tasarımı beğendim.

heartsmagic

Çalışmaya katılan herkesi kutluyorum. Faydalı olacağından şüphem yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Çağlar

Ben tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız :)
We got a badass over here!

FACTOR2

Yararlı olacağı şüphesiz.Elinize yüreğinize sağlık.

atomkarinca

@Eren, yukarıdaki menüye ( Anasayfa - Forum - Wiki - English ... diye giden) Dergi diye bir seçenek de eklenebilir mi? Böylece daha fazla dikkat çekilmiş olur.

eren

Alıntı yapılan: atomkarinca - 16 Kasım 2008 - 11:58:25
@Eren, yukarıdaki menüye ( Anasayfa - Forum - Wiki - English ... diye giden) Dergi diye bir seçenek de eklenebilir mi? Böylece daha fazla dikkat çekilmiş olur.

O sorun değil eklerimde Dergi diye mi olsun Sudo diye mi?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Exodus

Alıntı yapılan: Eren - 16 Kasım 2008 - 15:29:24
Alıntı yapılan: atomkarinca - 16 Kasım 2008 - 11:58:25

O sorun değil eklerimde Dergi diye mi olsun Sudo diye mi?
Yapimda ve yayimda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bence Ubuntu-Tr Dergi yazarsak daha iyi olur Eren. Henüz haberi olmayan arkadaşlarımız olabilir.
Arch Linux FTW!

Xenophobia

Uzun süredir tartışılan ve yapılmak istenen bir projeydi, 1 günlük gecikmeyle de olsa yayımlandı.

Başarıya ulaştığını görmek, herşeye rağmen çok güzel.Türkçe özgür yazılım kaynakları arttıkça, bizimle olan insan sayısı da artacaktır.

Emek veren arkadaşlara teşekkür ederiz.

bytan

Özellikle tasarım çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

olaki

Sevgili arkadaşlar,
Elinize/emeğinize sağlık... :-*
İndirdim, gözattım, sevdim... keyifle, öğrenerek okuyacağıma eminim.
Sağlıcakla.

ardes

uu

herşeyden önce EMEĞİNİZE sağlık...
bütün ubuntu hatta linux kullanıcılarının takdir edeceğini düşünüyorum,
başarılar...

ved

Ellerinize emeklerinize sağlık! tebrik ediyorum.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum....

engin_dlk

Linux> windows & Ubuntu windos işletim sistemlerini döver :)

ugursazan

Emeği geçen tüm arkadaşlarınemeklerine ve ellerine sağlık diyorum. Şu an okumaya başladım.... Harika