Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 1. Sayı

Başlatan Eren, 16 Kasım 2008 - 01:39:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solidsnake

QUAK3

Tebrik edyorum, şuan son sürümü kurarken bu haberi almış olmaktan çok mutluyum kurulum tamamlanmadı ama indirip göz atmalıyım...
Powered By SANCHEZ

skywalker

cok tesekkurler. umarim sayenizde ogrenebiliriz bişeyler :)

Ubuntux

saisik

Sayın başlık kullanıcıları

Sudo 1 sayının kapağgındaki grafik kimindir aceba ? Müthiş gözüküyor... Bunu masa üstü tema olarak kullanmayı düşünüyorum...orjinalini nerden bulabilirim ?

teneke

Yazdıgınız sayfanın 1.sayfasındaki dergi resmine sag tıklarsanız oradan seçersiniz. :)

egitimist

Aşağıdaki bağlantıda duvar kağıtlarının bulunduğu bir paket var. İçinde dergi kapağı olarak kullanılan resimleri bulabilirsiniz.
http://www.speedyshare.com/180715511.html

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: egitimist - 29 Aralık 2008 - 19:22:30
Aşağıdaki bağlantıda duvar kağıtlarının bulunduğu bir paket var. İçinde dergi kapağı olarak kullanılan resimleri bulabilirsiniz.
http://www.speedyshare.com/180715511.html

Teşekkürler. @egitimist

bfrheostat

Teşekkürler, Linux hakkında bilgilendirilmeye ihtiyacı olanların çok sayıda olduğunu düşünüyorum. Ellerinize sağlık :)

Mint

en iyi sayi bu benim icin.icerik cok guzel tasarim ayri guzel tasarim ekibinde her sayi deisiklikmi oluo cunku her sayi birbirinden farkli standart bi yapi olsa daha iyi olmazmi

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: Mint - 01 Şubat 2009 - 21:23:02
en iyi sayi bu benim icin.icerik cok guzel tasarim ayri guzel tasarim ekibinde her sayi deisiklikmi oluo cunku her sayi birbirinden farkli standart bi yapi olsa daha iyi olmazmi

Bunun için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Standart bir tasarıma gidilecek.

Mint

hep ayni dizayn olsa iyi olur goze hos gelir resmiyet kazandirir ardindan bide ceviri oldumu al sana yeni fcm

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: Mint - 01 Şubat 2009 - 21:27:50
hep ayni dizayn olsa iyi olur goze hos gelir resmiyet kazandirir ardindan bide ceviri oldumu al sana yeni fcm

FCM'ye rakip olmamız zor. Ama belki zamanla olabilir ne dersin. :D

Mint

neden olmasin fcm nasi basladiki onlarda sizin gibi basladi sonra sonra destek buldu bide simdi desteklerini kaybettiler yeni sayilari cevirmiyolarmis sikintilari var

erginemr

Alıntı yapılan: Mint - 01 Şubat 2009 - 21:38:55
neden olmasin fcm nasi basladiki onlarda sizin gibi basladi sonra sonra destek buldu bide simdi desteklerini kaybettiler yeni sayilari cevirmiyolarmis sikintilari var

???  FCM çevirileri tam gaz devam ediyor diye biliyorum. Bir sıkıntıları olmamalı.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: erginemr - 02 Şubat 2009 - 09:03:35
Alıntı yapılan: Mint - 01 Şubat 2009 - 21:38:55

???  FCM çevirileri tam gaz devam ediyor diye biliyorum. Bir sıkıntıları olmamalı.

Belki diğer diller için söylenmiş olabilir.

eren

@Mint diğer diller için söylemiştir. FCM projesi başladığında 8-10 dile çevrilirken şimdi 3-5 dile düştü. Yani diğer dillere çeviren ekipler dağılıyor.

Örneğin;

http://fullcirclemagazine.org/issue-0/

İlk sayı 12 dile çevrilmiş. (İngilizce kendi dili olduğu için sayılmıyor)

http://fullcirclemagazine.org/issue-19/

19. sayı ise 4 dile çevrilmiş. (İngilizce kendi dili olduğu için sayılmıyor)

Kısacası oranlama yaparsak 3 misli bir azalma mevcut.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Gimp Uzmanı

FCM'yi geçeriz değilmi Eren ( Bu arada size nasıl hitap edelim onu çıkartamadım. ):D

kernel

Kendimi marş söylemeye yakın hissettim.Umarım sudo dergisimiz bu başarıları yakalar. :D Gurur duyarım.Gaza geldim bir an böyle şevklendirici lafları okuyunca. :P ;D
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

Çağlar

Lay lay lay lay lay lay lay lay laaaaaaaaaaayyyyyyy aaaaaaaaa Sudoooooooo :D (Klasik taraftar) :D
We got a badass over here!

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: kernel - 02 Şubat 2009 - 19:58:13
Kendimi marş söylemeye yakın hissettim.Umarım sudo dergisimiz bu başarıları yakalar. :D Gurur duyarım.Gaza geldim bir an böyle şevklendirici lafları okuyunca. :P ;D

FCM Ekibi çok güzel işler çıkarıyor. Çok sistemli çalışıyor. SUDO ekibide böyle olsa kesin geçerdik FCM'yi :D

Çağlar

@Gimp Uzmanı sistemde üstümüze tanımam :D

kernel

Sudo ve fcm çevirileri ubuntu-tr'nin birbirini gaza getiren iki oluşumu aslında. :D Yakında bu gazla iki ekip mars'a bile gidicek gibime geliyor.Bu arada sudo'nun ingilizcesi gibi fikirleriniz var gibime geldi? :P ;D Çağlar böyle marşlarla iyice ateşe benzinle gitmek olur mu,elimizde ubuntu logoları toplanıcaz sonra.Konu iyice geyiğe dönmeden susuyim ben. :P :D
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: Çağlar - 02 Şubat 2009 - 22:09:27
@Gimp Uzmanı sistemde üstümüze tanımam :D
Tabiki sistemliyiz ama FCM çok iyi çalışıyor. @Eren sağolsun FCM'nin mesajlarınıda okuyabiliyorum. İyi çalışıyorlar. Hatta çok iyiler. Bizden daha iyiler desem kızmazsın değilmi ? :D
:D :D :D

Çağlar