[Çözüldü] Playonlinux arayüz sorunu

Başlatan metaltrrocker, 21 Haziran 2015 - 02:42:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metaltrrocker

Arkadaşlar merhaba,
bu benim ilk konum. Sorun bir anda oluştu. Wine ve playonlinux ile ilgili ne varsa yazılım yöneticisi ile kaldırdım.
Sonra wine ve playonlinux'ü tekrar kurdım ancak sorun devam ediyor.
İnternette ve forumda arama yaptım. Ancak pek sonuca ulaşamadım.(anahtar kelimeler nedeniyle bulamamış olabilirim)
Uygulama kur'a tıkladığım zaman alt tarftaki butonlar görünmüyor ve pencere boyutunu değiştiremiyorum.

Kullandığım dağıtım : Linux Mint 17.1 Cinnamon
Laptop kullanıyorum.Modeli ise Thinkpad T400

Yardımlarınızı bekliyorum.
Sorun ait ekran görüntüsü

[eklenti yönetici tarafından silindi]

mhmtkrktr

Kullandığın sistem temasını değiştirerek denedin mi?

metaltrrocker

Farklı temalar denedim ancak bir değişme olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2015 - 04:26:57

https://www.playonlinux.com/en/issue-5043.html
Şuradaki gibi /usr/share/playonlinux/python/lib dosya yolundaki Variables.py içeriğinde Linux bloğu altındaki windows_add_size = 0; değerini 40/50/60 yapınca kısmen düzeldi gibi butonlar geldi, ama listede olmayan uygulama kur kısmı görünmüyor. Ben mi yanlış hatırlıyorum?
Yukarıdaki gibi yapınca ekran görüntüsü.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2015 - 04:57:46

https://www.playonlinux.com/en/download.html
Buradan son sürümü linux mint üzerinde kurdum şu an sorun çözüldü. Ancak Yazılım yöneticisindeki sürümdeki hatanın nedenini bulamadım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

turkerataturk

Tema ile uyuşmazlık var gibi. orjinal tema ve simge kullan.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

if

@metaltrrocker, sorun çözüldü sanırım.
cozuldukonusu

metaltrrocker

Sorun, eski yüklü temalardan bağımsız. Ancak sitedeki yeni sürümü yükleyince düzeldi. Yazılım yöneticisindeki sürüm ile sorunum devam ediyor. Konuyu çözüldü olarak etiketlenmek için biraz bekledim.