bilgisayar açılmıyor

Başlatan sinan54, 15 Haziran 2015 - 22:13:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinan54

selam arkadaşlar....optimus dizüstü bilgisayarım var.nvidia 331.açık kaynak ekran kartını nvidia 352 açık kaynak şeklinde ek sürücüler bölümünden degiştirdim.etc/xorg.conf dosyasını nvidia 352 ye göre düzenledim.şu anda bilgisayarın açılışında ubuntu yazısı geliyor sonrası yok orada takılı kalıyor.klavyenin hiçbir tuşu çalışmıyor,ekran dondu kaldı canlı usb'den nasıl kurtarırım yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

Nvidia 352? Elle mi kurdun sürücüyü, gerçi 352'ye ulaştı mı onu da bilmiyorum. Ulaşmış demek ki. Esasında söylemeye çalışıyoruz hep, elle sürücü falan kurmayın Optimus varsa. Bumblebee başlığından alttaki:

Alıntı YapSürücüleri güncelleme

Eğer herhangi bir sebepten dolayı Bumblebee'nin kurmuş olduğu Nvidia sürücülerini güncellemek isterseniz öncelikle sürücüleri elle kurmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Sürücülerin mutlaka depolardan kurulması gerekmektedir.

Canlı CD'ye gerek yok. Kurtarma kipi ile aç sistemi, root shell'e düş.

mount -o rw,remount /
apt-get purge nvidia* bumblebee*
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf
reboot
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sinan54

352.09 sürücüsünü yazılım kaynakları-eksürücüler bölümünden işaretleyerek kurdum.güncelleme ile yeni gelmiş,önceden yoktu,bende grup ekranı
çıkmıyordu 'f11've'e' tuşlarını denerken ctrl+alt+f1 tuşu çalıştı nvidia ve bumlebee'yi kaldırdım.şu anda sisteme erişiyorum.nvidiayı tekrar kurarken
son sürümü kursam yine sorun çıkarırmı birde xorg.conf dosyasını kurulan nvidia sürümüne göre düzenlemelimiyim 

heartsmagic

@sinan54, Nvidia'yı sen kurmayacaksın söylediğim üzere, daha doğrusu kuracak da sistem Bumblebee ile beraber kuracak. Bumblebee başlığımıza bak lütfen: optimuskonusu
Önce bir kur, eğer Bumblebee güzel güzel çalışırsa dokunmazsın. Son sürücüleri istiyorsan yine orada güncelleme yöntemi var, o zaman dosyaları düzenlemen gerekecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.