grafik tablet (huion610 pro) hakkindaki yorumlarim

Başlatan abbasc, 14 Haziran 2015 - 22:05:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abbasc

merhaba arkadaslar,

iki, uc hafta once elime Huion marka bir cizim tableti gecmisti. Bir haftadan daha uzun sure bende kaldi. Belki almayi dusunen arkadaslar icin bir rehber olur bu yazim. Bilgisayara tanitma islemi (https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47594.0) falan zahmetli oldu benim icin ama soylemek istediklerim bundan sonraki zaman icin.

gimp te kullanmaya basladiktan sonra farkettim ki; mause a gore bir hayli pratik ama gercek resim cizme ile arasinda daglar var. Resim yapiyorum duygusu hissetmedim hic. Daha cok bilgisayar kullaniyormusum gibi bir deneyimdi. Tabii bu kisim gorecelidir, herkese gore degisir. Gercek bir kalem ile resim yaparken, kalemi kagida surtseniz bile cizgi cizer ama dijital kalemi tablete surttugumde hic bir sey olmuyordu. En hafif cizginin bile gorunmesi icin biraz baski uygulamak gerekiyor. Bu da bir sure sonra elde yorgunluk yapiyor.
Basinc sensoru olayina gelirsek; ben 3 ton disinda cizgi cizemedim. Ne kadar farkli seviyelerde baski yapsam da hep ayni 3 ton cizgi cikti (acik, orta, koyu).
Sol taraftaki express tuslari kullanamadim. windows uyumlu olmali diye dusundum ve bu konu uzerinde pek durmadim. Geri al , silgi ve buyutme, kucultme tuslari calissaydi cok iyi olurdu.
Kalemin pilli degil de, cep telefonu gibi sarjli olmasi olayi cok hosuma gitti. Pil degistirme sorunu yok.
Wacoom tabletlerde durum nasil bilmiyorum ama huion daki kalemin uc kismi basinci hissediyor gibime geldi. Yani tabletin yuzeyi degil. Kalemin ucuna baski yaptiginizda ice dogru giriyor hafifce.
Ilk izlenimlerim olumsuz oldu acikcasi. Kalemle resim yapmaya gore daha yorucu bir is. Ama mause kullanmaktan daha pratik. Kullana kullana el aliskanligi olur ve rahatlardi hersey belki ama elimde fazla kalmadi tablet. Genellikle yan komsum ile imzamizi atmak icin kullandik.
Daha ne soyleyebilirim bilmiyorum. Merak ettiginiz bir sey varsa sorabilirsiniz.

Umuyorum ki bu yazi, bu urunu almaya calisanlara yardimci olacaktir.

lutfen tecrubesi olan arkadaslar da bir yanlisim olmus ise duzeltsinler ve yorum yapsinlar. tesekkurler

heartsmagic

Keşke herkes geri bildirim yapsa :) Eline sağlık inceleme için.

Not: Fare diyelim biz ona :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

abbasc

Tesekkur ediyorum. Bu forum bana çok yardimci oldu bu gune kadar. Boyle ufak bir katkim olsun benim de :)

yueding

Grafik tableti zbrush yada GIMP için alırsanız çok iyi bir araç kalem kağıt kullanır gibi çalışırsınız.

BEnde XP-Pen star G640 Graphics Tablet var. Başlarda alışmakta biraz zorladım şuan ise elimden bırakamıyorum günümün bir parçası haline geldi. Fiyat- performansa göre ürün inanılmaz kaliteli ve özellikleri güzel.

Ben genelde zbrush ve digital painting'te kullanmıştım bunu. İkisi içinde gayet başarılıydı. Dediğim gibi çizilmeye dikkat edin ama .