ön yükleyici kurulacak aygıt

Başlatan mezar35, 04 Haziran 2015 - 18:48:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mezar35

Merhaba . Acaba bu nedir ve hangisini seçeceğim? Yani ön yükleyici aygıt kısmından neyi sececeğim?

ata1

neresini kaç megabayt boşalanı ayırdın lınux için orayı seçıp ext4 işaretleyerek alttanda kök dizin yani / işaretleyip devam edilecek

freeman

Açıkcası neyi sorduğunuzu anlamadım?

Önyükleyici derken, GRUB 'u soruyorsanız zaten altta açılır menüden aygıtı  ayarlıyorsunuz.
Yok ubuntu 'yu nereye kuracağım diye soruyorsanız, hangi bölümü ayırdıysanız(sda2, sda3,...) onun üzerine gelip "Change" deyin. Karşınıza şöyle bir ekran çıkacak;

Sizin ayarlarınızda buradaki gibi olsun. (Tabi boyutu ne kadar isterseniz o kadar yapın)
Ok deyip kuruluma devam edin.

Ubuntu 14.04 için kurulum videosu;
https://www.youtube.com/watch?v=i_4Kh5kE3xA
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ata1

mezar35

ön yükleyici kurulacak aygıt kısmına bastiğimda bir sürü şey çıkıyor orayı soruyorum arkadaşlar.

freeman

Alıntı yapılan: mezar35ön yükleyici kurulacak aygıt kısmına bastiğimda bir sürü şey çıkıyor orayı soruyorum arkadaşlar.
Oraya dokunma hocam. Senin sistemi kuracağın bölümle oranın ilgisi yok. Sen üstte gösterilen aygıt listesinden seç.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

mezar35

Alıntı yapılan: SkynetX - 04 Haziran 2015 - 19:14:26
Alıntı yapılan: mezar35ön yükleyici kurulacak aygıt kısmına bastiğimda bir sürü şey çıkıyor orayı soruyorum arkadaşlar.
Oraya dokunma hocam. Senin sistemi kuracağın bölümle oranın ilgisi yok. Sen üstte gösterilen aygıt listesinden seç.

peki tamam teşekkürler herkese.